All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld fittings ] match 4053 Products.
ASME / ANSI B16.9 Butt Welding Stainless Steel Pipe Cap DN 65 SCH 5S TO SCH80
| Material Grrade: | ASME / ANSI B16.9 Butt Welding Stainless Steel Pipe Cap DN 65 SCH 5S TO SCH80 |
|---|---|
| Packing: | Carton,In Wooden Cases Or According To Clients' Requirement |
| Color: | Silver |
ASTM Stainless Steel 304L 304H 316H Pipe Bending 180D 6 INCH SCH40S SS316Ti Pipe Fittings Bend
| Grade Rating: | 304L |
|---|---|
| Surface: | 2B BA NO.4 Mirror 8K |
| Pressure: | 150/300/600/900/1500/2500 PSI |
Lap Joint Stub End Straight Tee / Reducer ASME ANSI B16.9 ASME B16.47 ASME B16.48 MSS SP-75
| Testing:: | Direct Reading Spectrometer,Hydrostatic Test,X-Ray Flaw Detector,Ultrasonic Flaw Detector,Magentic Particle Inspection,etc |
|---|---|
| Surface Finish:: | Sand Blast, Black Painting, Galvanizing Finish |
| Manufacturing Process: | Push, Press, Forge, Cast, Etc. |
Pipe Fittings Seamless Alloy 625 1.5D 6'' 90 Degree Sch40 Long Radius Steel Elbow
| Technology: | Forged |
|---|---|
| Packaging Type: | Wooden Case |
| Material Grade: | ASTM A403 WP904L |
Metal ASME B 16.9 Seamless Pipe Fittings Concentric Reducer 4" X 2" Sch80 Monel 400
| Shape: | Reducer |
|---|---|
| Material Grrade: | 15-2400 |
| Packing: | Plywood Case Or Pallet |
TOBO Titanium UNS R52400 Fittings for Oil and Gas Pipe Connection 6 Inch Material Options Stub End
| Features: | High Pressure Resistance, Corrosion Resistance, High Temperature Resistance, Durable |
|---|---|
| Connection: | Butt Weld |
| Outside Diameter: | 1/2 |
6 Inch Standard Eccentric Reducer Stub End Fittings in Titanium Grade 7 (UNS R52400/W.Nr 3.7235) for Oil and Gas Pipeline
| Features: | High Strength, Corrosion Resistance, Durable, Easy To Install |
|---|---|
| Temperature Range: | -20°C - 200°C |
| Outer Diameter: | 6-813mm |
Pipe Fitting 90 Degree SW/TH 3000LB ASTM A182 F316L ASME B16.11 Stainless Steel 3/4 Thread Elbow
| Package: | Wooden Cases/Pallet/Carton/Bag |
|---|---|
| Cusomized Support: | OEM, ODM, OBM |
| Product: | STAINLESS STEEL ELBOW |
Stainless Steel Pipe Fittings 2507 Duplex Stainless Steel Seamless 3/4'' SCH10s 90 Degree Elbow
| Type: | Elbow |
|---|---|
| Thirty Party: | TUV,SGS,BV |
| Pressure: | High Pressure |
Titanium Grade 7 UNS R52400 W.Nr 3.7235 Stub End Fittings For Oil And Gas Pipe Connection 6 Inch Std Ecentric Reducer
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Size Range: | 1/2 |
| Head Code: | Round |

