All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld fittings ] match 4053 Products.
ASTM A312 TP316L Stainless Steel Elbow Short Radius Bend 1-60 Inch
| Material: | ASTM A312 TP316L |
|---|---|
| Size: | 1-60inch |
| Type: | Seamless Or Weld |
ASME B16.11 SW 45 Degree Elbow Stainelss Steel Pipe Fittings DN6 - DN100 3000LB
| Color: | Black,white |
|---|---|
| Material: | WP304,304L,904L,S32750,S31803 |
| Type: | Forged Pipe Fittings |
ASME B16.9 Std XS XXS Carbon Steel / Stainless Steel Tee 1 inch - 48 inch
| Material: | WP310S |
|---|---|
| Size: | 1-48inch |
| Thinckness: | Sch10-160,Std,XS,XXS |
14'' Forged Steel Flanges Stainless Steel 150LB WN RF STD A182 F347 ASME B16.5
| Product Name: | Welding Neck Flange |
|---|---|
| Product Type: | WN FLANGE |
| Size: | 14'' |
6 Inch Welded / Forged Pipe Fittings UNS S32205 S31803 2205 2507
| Product Name: | Tobo Outlets |
|---|---|
| Material: | UNS S31803\S32750\S32760\S32205 |
| Size: | (1/8"-24") |
A182 F55 Alloy 32760 Forged Slip On Flange 10'' 600lb ASME B16.5
| Product Name: | Slip On Flanges |
|---|---|
| Size: | 1/2''-60'' |
| Pressure: | 150lb-1500lb |
ASME B16.5 4'' 600lb Forged Blind Flange , sch40 Slip On Flanges
| Product Name: | Slip On Flanges |
|---|---|
| Size: | 4'' |
| Pressure: | 600lb |
A182-F316L 1" CL150 FF Forged Steel Plate Flanges PL ASMEB16.5
| Product Name: | Plate Flange |
|---|---|
| Size: | 1'' |
| Pressure: | CL150 |
ASME B16.5 Forged Steel Flanges , UNS S32760 3'' 150LB Steel Blind Flange
| Product Name: | Blind Flanges |
|---|---|
| Size: | 3'' |
| Pressure: | 150LB |
Forged SO / BL Flanges 150LB 8'' ASME A182 F44 , Slip On Flanges
| Product Name: | SO Forged |
|---|---|
| Size: | 1/2''-60'' |
| Pressure: | 150LB |

