All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api seamless pipe ] match 2648 Products.
4" Full Size 1200LB8 BL Flange RF ASTM A182 F904L Sanitary SS Forged Drainage Pipe Fittings ASME B 16.5
| Delivery Time: | 15-35 Days |
|---|---|
| Surface: | As Customer's Requirement |
| Size: | Customized Size |
OD 4'' Class 300 Stainless Steel Flange Pipe Fitting Forging Copper-Nickel 70/30 Nipo Flange Stock
| Type: | Blind,weld Neck Flange,threaded,Pipe Flange,socket Welding |
|---|---|
| Delivery Time: | 15-35 Days |
| Surface: | As Customer's Requirement |
Swivel Flange With Toothed Hose Shank For Connecting With Another Hose Closely
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Copper Nickel 70 / 30 Rotary Joint Flange Swivel 2" Stainless Steel
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Duplex Steel Swivel Flange 2205 ASME B16.5 Class 150-2500 DN1500 RJ
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
ASTM B163 C276 Alloy Steel 6meter SCH80 10Inch 1pcs Industry Welded SMLS BE PE Tube
| Product Name: | Pipe |
|---|---|
| Product Type: | Pipe |
| Certification: | SGS/BV/ABS/LR/TUV/DNV/BIS/API/PED |
Factory Hreaded Cap Cast Iron Stainless Steel Female Metal Threaded Fitting
| Warranty: | 1 Years |
|---|---|
| Name Product: | Pipe Cap |
| Surface Treatment: | Pickling, Sand Blasting, Galvanizing |
Stainless Steel 304 Butt Weld Caps - ASTM A403 WP304, Schedule STD, ASME B16.9, Designed for Corrosion Resistance
| Processing: | Cutting, Bending, Welding, Punching |
|---|---|
| Corrosion Resistance: | High |
| Product: | Pipe Cap |
Factory Hreaded Cap Cast Iron Stainless Steel Female Metal Threaded Fitting
| Temperature Rating: | Up To 1000°F |
|---|---|
| Certifications: | ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, PED 2014/68/EU |
| Surface Treatment: | Polished |
Steel Plate For Pipe, X42, X46, L320 SGS / BV / ABS / LR / TUV / DNV / BIS / API / PED
| Product Name: | Steel Plate For Pipe |
|---|---|
| Product Type: | Steel Plate |
| Rolling Range: | Thickness*Width*Length 6-80mm*1500-4200mm*5000-18000mm |

