All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api seamless pipe ] match 2648 Products.
ASTM A105 ANSI B16.5 Slip - On Forged Steel Flanges ANSI ANSI B16.5 JIS DIN BS GB
| Standard: | ASME B16.5 |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | DN15-DN1000 |
ASTM A234 Sch40 Sch80 90 Degree Carbon Steel Back Butt Welded Reducer
| Application: | Pipe Fitting |
|---|---|
| Certificate: | ISO, CE, API, Etc. |
| Connection: | Threaded, Socket Weld, Butt Weld |
ASTM A403 316L Stainless Steel Stub Ends DN250PN16 EN1092-1 Type 35 BW
| Standard: | ASTM A403 316L |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |
ASTM B366 WP904L Stainless Steel Stub Ends For Nickel Alloy Fittings
| Standard: | ASTM B366 WP904L |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |
Ultrasonic Test Carbon Steel Pipelines with BE End Durable and Long-Lasting
| Wall Thickness: | SCH 10 - SCH XXS |
|---|---|
| Size: | 1/2 |
| Testing: | Hydrostatic Test, Ultrasonic Test, X-ray Test |
Stainless Steel 904L Blind Weld Neck Flange Slip On Flange For Petroleum
| Product Type: | RF Flanges |
|---|---|
| Size: | 1/2''-80" |
| Material: | Stainless Steel, CS & SS |
Duplex Stainless Steel Flanges 1.4539 Blind Welding Neck Slip On Threaded
| Product Type: | RF Flanges |
|---|---|
| Size: | 1/2''-80" |
| Material: | Stainless Steel, CS & SS |
SS 1/2 Inch - 80 Inch N08904 Forged Steel Flanges For Petroleum
| Product Type: | RF Flanges |
|---|---|
| Size: | 1/2''-80" |
| Material: | Stainless Steel, CS & SS |
SAE AMS 5659S-2016 15-5PH Stainless Steel Elbow Connection Socket Weld for Customized Solutions
| Certificate: | ISO/ CE/ API/ PED/ BV/ LR/ ABS/ DNV |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Wall Thickness: | Sch 5s/Sch 10s/Sch 40s/Sch 80s/Sch 160s |
ASTM A234 WP1 Hot Formed Alloy Steel Elbow 22mm - 820mm Diameter
| Product Name: | Seamless Alloy Steel Elbow |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.9, GOST12375,DIN, JIS,EN STD |
| Type: | Bend Elbow |

