All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api seamless pipe ] match 2648 Products.
Hot Selling Butt Welding Fittings EEMUA 146 C70600 CuNi 9010 ELBOW BW LR 45/90 Deg copper nickel Elbow
| Material: | Carbon Steel |
|---|---|
| Shape: | Equal |
| Connection: | Welding |
ASTM B564 Hastelloy C-276 Flange - 6" Blind Flange, ANSI 1500LB, for Corrosive Resistance in Chemical Processing & Refining
| Class: | 150#~2500#, PN16~PN160 |
|---|---|
| Technics: | Forged Casting |
| Pressure Rate: | 150lb To 2500lb |
METAL Super Duplex Stainless Steel Lap Joint Stub End AL-6XN UNS N08367 Stub End
| Business Type: | Manufacturer |
|---|---|
| Welding Type: | Seamless , Spiral Welded |
| Outer Diameter: | 6-813mm |
316Ti Long Radius And Short Radius Elbow , Stainless Steel Elbow 180 Degree Bend
| Type Of Pipe Fittings: | Short / Long Radius Elbow(90D,45D,180D) |
|---|---|
| Thickness: | SCH5-SCH 160S ,SCH XXS |
| Qualification: | ISO9001, API,CE |
SCH80 Butt Weld SS316L 3000# ASME Reducing Threadolet
| Size: | 1/2-20 Inch |
|---|---|
| Material: | UNSS31803 |
| Type: | Seamless Or Weld |
Butt Welding 316L Male Female Threaded 90 Degree SCH40 Elbow
| Material: | Stainless/alloy Steel |
|---|---|
| Size: | 1/2''-72'' Or As Your Request |
| Usage: | Oil Gas Water Industrial |
Stainless Steel CNC Machined Forging Socked Weld Flange Lange ASTM / ASME / ANSIB16.5 B16.47 ASME / ANSI B16.48 Flange
| Material: | Alloy 31 |
|---|---|
| Product Name: | Flange |
| Standard Or Nonstandard: | ASME B16.5 |
SCH80 Butt Weld SS316L 3000# ASME Reducing Threadolet
| Size: | 1/2-20 Inch |
|---|---|
| Material: | UNSS31803 |
| Type: | Seamless Or Weld |
5 Degree Stainless Steel Elbow Fittings - 1/8"-4" SS304/316 SCH80,Ideal For Industrial Plumbing & Chemical Processing
| Company Type: | Manufactuer,Importer & Exporter |
|---|---|
| Steel Grade: | Stainless Steel 304/316L,X5CrNi18-20 |
| Payment Term: | T/T, L/C, Western Union, Etc. |
Lap Joint Stainless Steel Stub Ends ASTM A403 317L 321 321H 347 347H
| Products: | ASME/ANSI B16.9 Stub Ends |
|---|---|
| Size Range: | DN15-DN600 (1/2"-24") Seamless Type DN15 - DN1200 (1/2"- 48" ) Welded Type |
| Type: | Pipe Stub Ends (Seamless) |

