All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
Butt Welding 2" Forged Stainless Steel Elbow ASTM A403 316L Long Radius Elbow
| Material: | Steel |
|---|---|
| Application: | Petroleum/Power/Chemical/Construction/Gas/Metallurgy/Shipbuilding Ect |
| Surface: | As Customer's Requirement |
Steel Flange AI ASTM A182 GR F53 S S32750 SUPERDUPLEX ASME B16.5 GROOVED FR 150PSI SCH10S 10" duplex steel flanges
| Material: | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy, SS316L, Stainless Steel(ASTM A403 WP304 |
|---|---|
| Type: | WN , SO , BL ,SW |
| Technics: | Forged, Casting, Rolled, Cold Forming, Cold Drawing |
Steel Flange alloy G-30 UNS NO6030 S32750 SUPERDUPLEX ASME B16.5 GROOVED FR 150PSI SCH10S 10" duplex steel flanges
| Material: | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy, SS316L, Stainless Steel(ASTM A403 WP304 |
|---|---|
| Type: | WN , SO , BL ,SW |
| Technics: | Forged, Casting, Rolled, Cold Forming, Cold Drawing |
Butt Welding Stainless Steel Grade 2507 Pipe Joint Reducing Pipe Tee
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Grade: | 304/316/321/310s/2205/2507 |
| Standard: | ANSI JIS DIN ASME |
ASTM WP3 Stainless Steel Butt Weldded Long Radius 45 Degree Elbow
| Product Name: | Stainless Steel 304/304L Pipe Fitting, Long Radius 90 Degree Elbow |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Technics: | Forged/casting |
Stainless Steel 316L Butt Welding Schedule 10 Pipe Fitting Reducer Tee
| Product Name: | Stainless Steel 316/316L 1-1/2" Butt-Weld Schedule 10 Pipe Fitting Reducer Tee |
|---|---|
| Keyword: | Butt-Weld Schedule 10 Pipe Fitting Reducer Tee |
| Material: | Stainless Steel |
Butt Welding 3000lbs Sockolet Pipe Fittings Weldolet Threadolet
| Product Name: | Butt Welding 3000lbs Sockolet Pipe Fittings Weldolet Threadolet |
|---|---|
| Standard: | ANSI,JIS,DIN,UNI,ASME,GOST,BS,API |
| Size: | 1/8"-4" |
TEE 4" Schedule 10S BW ASTM A 403 Grade WP316L STAINLESS STEEL
| Standard: | ASTM A 403 |
|---|---|
| Material: | 316,321,Stainless Steel(304 |
| Grade: | 304/316/321/310s/2205/2507 |
SO, RF, CL300, ASME B16.5, HUB THK AS PER PIPE SCHEDULE, ASTM A182 F51
| Material: | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy, SS316L, Stainless Steel(ASTM A403 WP304 |
|---|---|
| Name: | Forged Steel Flanges |
| Standard: | ANSI, DIN, BS, ASME B16.9, GB |
SW, RF, CL300, ASME B16.5, HUB THK AS PER PIPE SCHEDULE, ASTM A182 F51
| Name: | Forged Steel Flanges |
|---|---|
| Technics: | Forged, Casting, Rolled, Cold Forming, Cold Drawing |
| Material: | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy, SS316L, Stainless Steel(ASTM A403 WP304 |

