All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
Forged Flange Stock Duplex OD 3'' Class 300 Copper-Nickel 70/30 Stainless Steel Nipo Flange
| Type: | Blind,weld Neck Flange,threaded,Pipe Flange,socket Welding |
|---|---|
| Delivery Time: | 15-35 Days |
| Packing: | Inner Poly Bag,Plastic Bag+Carton,plywood Case Or Pallet,According Customer's Requesment |
Flange A105 carbon steel forged pipe flange 150LB, 300LB, 600LB, PN10, PN16, PN25 threaded/ flat/ loose/ anchor flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
High Quality Stainless Steel 12X18H10T Pipe Fitting Bend 180 Degree SR elbow
| Place Of Origin:: | China |
|---|---|
| Technics:: | Casting |
| Shape:: | Reducing, Equal |
4 Inch Dn 15 Sch 80 304 Pipe Fitting Welding Connection Elbow Stainless Steel Elbow
| Place Of Origin:: | China |
|---|---|
| Technics:: | Casting |
| Shape:: | Reducing, Equal |
CF8 Cf8m Stainless Steel Sanitary 304 316 Three Way Pipe Fitting Tri Clamp Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Sanitary Stainless Steel SS304 SS316L DN25 Weld Equal Tee Pipe Fittings Polished 3 Way Tri Clamp Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
EN1092-1ASME B16.5 Stainless Steel Duplex Steel Alloy Steel Flange PL SO WN LWN
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
ASTM A234 ASME B16.9 Seamless / Welded 90 Degree LR Carbon Steel Elbow Tee Reducer
| Standard: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Material: | Carbon Steel |
| Outer Diameter: | 6-813mm |
Uns C71500 CuNi 7030 ASME Sb466 Copper Nickel Tubing Pipe
| Standard: | ANSI JIS DIN ASME |
|---|---|
| Material: | Alloy Steel |
| Type: | Round Tube |
Customized CuNi 90/10 Copper Nickel Seamless Pipe
| Standard: | ANSI JIS DIN ASME |
|---|---|
| Material: | Alloy Steel |
| Type: | Round Tube |

