All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
Welding Stainless Steel Stub End Pipe Fitting With ASTM A403 316L Standard
| Standard: | ASTM A403 316L |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |
Monel Inconel Incoloy Butt Weld Fittings Sch5S-Sch160 XS XXS
| Material: | A860 Grade WPHY42- WPHY46- WPHY52- WPHY60- WPHYX55 |
|---|---|
| Connection: | Welding |
| Product Name: | Pipe End Cap |
1 1/3" CL600 WN Flange RF ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Product Name: | Flange |
|---|---|
| Keyword: | Steel,A105,NPT Threaded Blind Flange,weld Neck Flange Ansi 150 Rf,Titanium |
| Pressure: | Class150,150#-2500#,5K-30K |
5" CL300 BL Flange RF ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Logo: | Customized Logo |
|---|---|
| Keyword: | Steel,A105,NPT Threaded Blind Flange,weld Neck Flange Ansi 150 Rf,Titanium |
| Application: | Gas, Petroleum, Auto Parts, Concrete Pump, Water |
90° Elbow Short Radius ASME B16.9 BW WROUGHT-S ASTM A 234 GR. WPB GA-E-60112
| Type: | Elbow,Coupling,seamless,welding |
|---|---|
| Application: | Connect Pipes,oil Pipelines,Food,Industry,Fire |
| Head Code: | Round,Square,Hexagon |
Forged Threaded Elbow 3/4" For Machinery 3000# ASTM A182 F304 90°
| Product Name: | Elbow |
|---|---|
| Material: | ASTM A182 F304 |
| Size: | 3/4" |
3000# ASTM A182 F304 90° Forged Threaded Elbow 3/4" For Machinery
| Product Name: | Elbow |
|---|---|
| Material: | ASTM A182 F304 |
| Size: | 3/4" |
Forged Flange ASTM B564 UNS N08825 CL150 RF 6in Spectacle Line Blind Flange
| Usage: | Pipe-line Connection |
|---|---|
| Type: | Weld Neck, Slip On, Socket Weld, Threaded, Blind |
| Dimensions: | According To Drawings |
Steel Flange, Blind Flanges ANSI B16.5 / ANSI B16.47 , DIN2527 / DIN2566 , BS4504 / BS4504
| Packaging Details: | WOOD PACKAGES |
|---|---|
| Delivery Time: | 10--30DAYS |
| Supply Ability: | 10000000/PC/MONTH |
Flange Blind Welding Neck Slip On Flanges A105 GradeI ,Grade2 Carbon Steels flange B16.5
| Material: | A105 GradeI ,Grade2 Carbon Steels |
|---|---|
| Packaging Details: | PLY-WOODEN CASE |
| Delivery Time: | 10days |

