All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
DN32 1-1/4" SCH40 Butt Weld Fittings Black Color For Oil ANSI B16.5 Equal Shape
| Material: | Carbon Steel |
|---|---|
| Type: | 90 Deg Elbow |
| Size: | 1-1/4" |
High Pressure ASTM A234 Butt Weld Fittings Stable Performance For Power Industry
| Material: | ASTM A234 WPB |
|---|---|
| Type: | 90 Deg Elbow |
| Size: | 3" |
ASTM A234 WPB Butt Weld Fittings STD Thickness ASME B16.9 Equal Shape
| Material: | ASTM A234 WPB |
|---|---|
| Size: | 6" |
| Thickness: | STD |
SUPERDUPLEX Blind Flange ASTM A182 GR F53 UNS S32750 ASME B16.5 RF 150# DN 4”
| Product Name: | Blind Flange |
|---|---|
| Size: | 4'' |
| Pressure: | 150LB |
NPT ANSI ASME B16.5 SS201 Sus304 F316/F316L 904L CL150# 300# Class TH Flange
| Product Name: | Flange |
|---|---|
| Product Type: | TH Flange |
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
Equal Tee Fittings Seamless 3" SCH80S B366 NO8020 Butt Welding Fittings Alloy 20
| Standard: | ASME B16.9 |
|---|---|
| DN: | 15-1200 |
| Material: | Nickel Alloy Steel |
Customized Blind Flanges RF Forged Stainless Steel300#-3000# 1/2''-60'' ASME S/A182 F304
| Product Name: | Blind Flange |
|---|---|
| Outer Diameter: | 1/2''-60'' |
| Pressure: | Customized |
Customized Long Neck Flange Cooper NIckel Forged 900# 1/2''-30'' DN15-DN1500 ASME S/A182 F304
| Product Name: | Long Neck Flange |
|---|---|
| Outer Diameter: | 1/2''-60'' |
| Pressure: | Customized |
Customized Long Neck Flange Forged Super Austenitic Stainless A182 F44 500# 1/2''-60'' DN15-DN1500
| Product Name: | Long Neck Flange |
|---|---|
| Outer Diameter: | 1/2''-60'' |
| Pressure: | Customized |
Customized Long Neck Flange Forged Low Alloy A182 F22 500# 1/2''-60'' DN15-DN1500
| Product Name: | Long Neck Flange |
|---|---|
| Outer Diameter: | 1/2''-60'' |
| Pressure: | Customized |

