All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
1” To 24” SCH80 Cocentric Reducer Eccentric UNS S31254 ASTM A182 F44 254SMO 1.4547
| Name: | Cocentric Reduer Eccentric Reduer |
|---|---|
| Standard:: | ANSI/ASTM B16.9/ B16.11 |
| Surface: | Annealing,Picking,Hair Line,Polished,Bright,Brush,Coated,Sand Blast,etc |
ANSI B16.5 ASTM A182 GR. F44 Socket Welded Flange SGS / DNV / BIS / API / PED
| Product Name: | ASTM A182 GR. F44 Socket Welded Flange |
|---|---|
| Product Type: | Flanges |
| Grade: | Nickel Alloy |
Elbow Clamp End Butt Weld Fittings Seamless 1/2" To 24" Welded 24" To 72"
| Thickness: | Sch10-Sch160 XXS |
|---|---|
| Size: | Seamless 1/2" To 24" Welded 24" To 72" |
| Shape: | Equal |
F304 304L F316L F317L F321 F347H F316Ti F5 Forged Steel Flanges ANSI B16.5 RF
| Type: | Flange/Forgings/Discs/Rings/Shaft/Sleeves |
|---|---|
| Standard: | ANSI B16.5, ANSI B16.47, MSS SP-44 Or As Per The Customers' Request Or Drawing |
| Size: | 1/2''~72'' |
Stainless Steel WNRF Forged Steel Flanges ASTM A 182 GR F1 F11 F22 F5 F9
| Size: | 1/2’’-60’’ |
|---|---|
| Material Grrade: | ASTM A182 |
| Standard: | ASME B16.5 |
904L Stainless Steel Slip On Flanges WN / SO / BL Flanges Used In Pipe Connecting
| Type: | WN Flange |
|---|---|
| Size: | 1/2''~60'' |
| Class Rating: | 150#~2500# |
Alloy Steel Stainless Steel Flanged Fittings Astm A105 Flanges ASTM AB564
| Product Name: | Flange |
|---|---|
| Product Type: | WN FLANGE |
| Size: | 1/2’’-60’’ |
Class150 / 300 Forged Steel Flanges Wn Flange ASTM A105 ASME B16.5
| Product Name: | Flange |
|---|---|
| Product Type: | WN FLANGE |
| Size: | 1/8" NB TO 48"NB |
17CrNiMo6 Forged Steel Flanges 12 inch 150# ANSI Class 150 to 2500 lbs RF FF RTJ
| Product Name: | TOBO SO Flange |
|---|---|
| Material: | 17CrNiMo6 |
| Size: | 1/2"-16" |
1 Inch A182 F304H 300# Socket Welding RF Forged Steel Flanges
| Product Name: | Socket Welding Flanges |
|---|---|
| Size: | 1'' |
| Pressure: | 300# |

