All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
Alloy 31 (N08031) Nickel Base Alloy For Chemical And Petrochemical Industry And Environmental Engineering
| Material: | Alloy 31 (N08031) |
|---|---|
| Welding Type: | Seamless , Spiral Welded |
| Technique: | Cold Rolled Hot Rolled |
C70600 CuNi90/10 Copper Nickel Fittings Weldolet Sockolet Threadolet Forged Fittings
| Standard: | ANSI JIS DIN ASME |
|---|---|
| Material: | Alloy Steel |
| Type: | Weldolet |
90 Degree Elbow Socket Weld Forged High Pressure Hose Fittings Supplier
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | ROUND |
| Connection: | Socket Welding |
TOBO Socket Weld Fitting Forged thread tee ASME B16.11 Mss Sp-79 Forged Socket Weld Elbow
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | ROUND |
| Connection: | Socket Welding |
Stainless Steel Weld Fittings Short Stub End UNS S31803 UNS S32750 UNS S32760
| Size: | 1-48 Inch / DN15-DN1200 |
|---|---|
| Standard: | DIN,EN,ASTM,BS,JIS,GB,etc |
| Thickness: | SCH: 5s, 10s, 40s, 80s, 10, 20, 40, STD, 60, 80, XS, 100, 120, 140, 160, XXS & NS Available With NACE MR 01-75 |
Copper Nickel 70/30 UNS C71500 CuNi 70/30 Lr / Sr 45 / 90 Deg Elbow 6” 4MM 4.5MM 10 Bar
| Material: | Copper Nickel 70/30 UNS C71500 CuNi 70/30 Cupro Nickel 70/30 |
|---|---|
| Standard:: | ANSI/ASTM B16.9/ B16.11 |
| Manufacturing Process: | Push, Press, Forge, Cast, Etc. |
ASTM A479 316TI / ASTM A182 F316Ti UNS S31635 90 Deg Elbow Tee Reducer Butt Weld Fittings 10" Sch 80
| Material Grade: | ASTM A479 316TI / ASTM A182 F316Ti UNS S3163 |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.9 |
| Thickness: | Sch5s-schxxs |
ASTM A403 316L Stainless Steel Stub Ends DN250PN16 EN1092-1 Type 35 BW
| Standard: | ASTM A403 316L |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |
Seamless stainless steel stub ends ANSI B16.9 AISI 304 Material 12” Schedule 40 S
| Standard: | AISI 304 |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |
2 each Stub End in Aisi 403-316L carbon steel stub ends DN200 PN10 as per EN1092/1 Type 35 BW
| Standard: | ASTM A403 316L |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |

