All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
ASTM A182 F316H Weldolet SCH 40S Stainless Steel Forged Fittings 8" *1"
| NAME: | ASTM A182 F316H Weldolet |
|---|---|
| Connection: | Forged |
| Standard: | ASME , ANSI , JIS , DIN |
UNS N02201 1/4'' SCH40 Nickel Alloy Pipe ASTM B163 / Nickel 201 Tube
| Brand Name: | TOBO. |
|---|---|
| Product Name: | Nickel Alloy Pipe |
| Standard: | GB JIS ASTM AISI DIN Ect |
A815 S31803 / S32750 Super Duplex Stainless Steel Pipe Fittings / Pipe End Caps
| Material: | ASTM A815 UNS S31803/S32205/S32750/S32760/S32550 |
|---|---|
| Connection: | Welding |
| Product Name: | Pipe End Cap |
Incoloy 800 / 800H / 800HT Nickel Alloy Pipe UNS N08800 / N08810 / N08811
| Product Name: | TOBO Nickel Alloy Pipe |
|---|---|
| Grade: | 16Mn, A53-A369, 16Mn, |
| Wall Thickness: | 1.5- 120 Mm |
ASME B16.9 A403 WP316L Butt Welding 6" Sch10s Stainless Steel Tee Pipe Fitting
| Size: | 1-48 Inch |
|---|---|
| Material: | ASTM A182 |
| Thickness: | Sch5-Sch160,XS,XXS |
Seamless Steel 2" Sch40 Alloy Steel SMLS Pipe ASTM A213/A213M T2 Seamless Titanium Steel Pipe
| Application: | Boiler Pipe,Structure Pipe,Oil Pipe,Chemical Fertilizer Pipe,Fluid Pipe |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
| Technique: | Hot Rolled |
Competitive Price SS Ring joint gasket RTJ gasket API Gasket
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Sample: | Provided,Free,Available Free Within 7days |
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
ASTM B466 UNS C70600 90/10 SEAMLESS PIPES & TUBES 4”SCH40
| Product Name: | C70600 90/10 |
|---|---|
| Product Type: | Seamless Carbon Steel Pipe |
| Outer Diameter:: | 4" |
ASTM B729/B464/B468 Alloy 20 Pipes & Tubes Seamless Steel Tubing 4”SCH40 Pipe
| Product Name: | Alloy 20 |
|---|---|
| Product Type: | Seamless Carbon Steel Pipe |
| Outer Diameter:: | 4" |
Copper Nickel ASTM B466 UNS C71500 70/30 SEAMLESS PIPES & TUBES 4”SCH40
| Product Name: | C71500 70/30 |
|---|---|
| Product Type: | Seamless Carbon Steel Pipe |
| Outer Diameter:: | 4" |

