All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld fittings ] match 4053 Products.
Premium Stainless Steel Concentric Reducers Seamless Butt Welde'd Design for Efficient Pipe Connections
| Head Code: | Round |
|---|---|
| Type: | Reducer |
| Size Reducer: | 1/2''-40'' Reducer |
Stainless Steel Ss304/316 Pipe Fittings Forged Fittings ASME B16.9 90D Butt Weld Elbow
| Features: | Corrosion Resistant, Durable, Easy To Install |
|---|---|
| Standards: | ASME B16.11, ASTM A182 |
| Package Quantity: | 1 |
Sand Blasting Surface Butt Welded Stainless Steel Elbow 180 Degree Long Radius Elbow SS Tube Fitting Manufacturer
| Packaging Details: | WOODEN CASES |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-8 WORK DAYS |
| Payment Terms: | T/T |
304 304l 316 316l Stainless Steel Tee Butt Weld Tube Fittings
| Packaging Details: | PLY-WOODEN CASE OR PALLET |
|---|---|
| Delivery Time: | 10-100 days depending on quantity |
| Supply Ability: | 3,0000pcs per month |
Stainless Steel Butt Weld Flange Full Face Flange Gasket 316 4'' PN50 Figure 8 Spectacle Blind Flange ASTM ANSI B16.9
| Standard: | ASME B16.9 |
|---|---|
| Size: | DN15-DN600 |
| Color: | Silver |
Titanium Alloy ASTM Ti-2Al-2.5Zr Long Radius 4'' 90 Degree Elbow Pipe Fitting PE/BE Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
ASTM A234 WP11 Weldolet Butt Welded Olets Threaded Outlet Sockolets For Pipe Joint
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
| Thickness: | 0.5-100mm |
Durable High-Strength Connection ASME B16.11 1/2"-4" Pipe Fittings Elbow
| Surface: | Black Painting, Rust-proof Oil, |
|---|---|
| Outer Diameter: | 6-813mm |
| Technology: | Forged, |
Stainless Steel Butt Welding Elbow WP304 / 304L Stainless Steel 45 Degree Elbow
| Material: | WP304 / 304L |
|---|---|
| Size: | 1-60inch |
| DN: | 15-1200 |
ASME B16.9 815 UNS32750 2 4 6 8 Inch Stainless Steel Seamless Butt Weld Elbow Pipe Fitting
| Material: | Duplex Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | Equal,Reducing,Customer's Request |
| Connection: | Welding |

