All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld flanges ] match 1958 Products.
SA182 F51 Long Weld Neck Flange ASME B16.5 600# Pressure Rating 8" Size 405mm Length for Corrosion Resistance Applications
| Sealing Surface: | FF, RF, TG, MFM, Etc. |
|---|---|
| Material: | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy Steel |
| Product Type: | WELDING NECK |
Duplex Steel Swivel Flange 2205 ASME B16.5 Class 150-2500 DN1500 RJ
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
1 Inch Ss304 Swivel Flange With Toothed Hose Shank For Connecting
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Swivel Flange 2 Inch Stainless Steel Flange Swivel Rotary Joint
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Swivel Flange Dn50 High Pressure Flange Stainless Steel Swivel Joint
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
Welding Neck Cast Iron Flange Russian Standard Gost 12821-80 Pn6 Floor Flange Ss304 316
| Material: | Alloy 31 |
|---|---|
| Product Name: | Flange |
| Standard Or Nonstandard: | ASME B16.5 |
High precision Stainless Steel 3 way Tee 316ti 317l 347h DIN EN
| Material: | 316ti |
|---|---|
| Size: | 1-72 Inch |
| Standard: | DIN,EN,ASTM,BS,JIS,GB,etc. |
Asme Ansi B16.9 316 F316 361L 316H317 317L F317 F347 F348 4X3 Inch Std40 Stainless Steel Concentric Eccentric Reducer
| Material: | Stainless Steel,SS316L,Stainless Steel(ASTM A403 WP304 |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Connection: | Butt Welded |
Alloy 625 UNS N06625 1/2" Class 150 RF ALLOY Steel Flange C-625 flange steel
| Material: | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy, SS316L, Stainless Steel(ASTM A403 WP304 |
|---|---|
| Type: | WN , SO , BL ,SW |
| Technics: | Forged, Casting, Rolled, Cold Forming, Cold Drawing |
Alloy C22 UNS N06022 1/2" Class 150 RF ALLOY Steel Flange C-22 flange steel
| Material: | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy, SS316L, Stainless Steel(ASTM A403 WP304 |
|---|---|
| Type: | WN , SO , BL ,SW |
| Technics: | Forged, Casting, Rolled, Cold Forming, Cold Drawing |

