All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld reducer ] match 2547 Products.
METAL Weld Fitting Butt Stainless Steel/ Carbon Steel WN SO Blind Flange 20' 300LB For Industry
| Product Name: | Blind Flange |
|---|---|
| Type: | SAE Split Flange Halves |
| Color: | Silver |
Big Size Welding Neck Forged Steel Flanges ASTM A105 Carbon Steel Flange
| Type: | WN Flange |
|---|---|
| Size: | 1/2''~60'' |
| Class Rating: | 150#~2500# |
Stainless Steel 4 Inch Sch40 80 Butt Welded ASTM A403 Wp304 316L Elbow Tee Reducer Cap Pipe Fittings
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Sample: | Provided,Free,Available Free Within 7days |
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
ASTM A234 WP5 / WP9 But Weld Fittings , ELBOW TEE ASTM A234 WP11 / WP12 / WP22 / WP91
| Size: | 1-48 Inch |
|---|---|
| Material Grrade: | ASTM A234 WP5 / WP9 ,ASTM A234 WP11 / WP12 / WP22 / WP91 |
| Application: | Petroleum/Power/Chemical/Construction/Gas/Metallurgy/Shipbuilding Etc |
Reducing Stainless Steel Tee Ansi B16.9 1-48 Inch Buttweld Pipe Fitting
| Product Name: | Super Duplex Uns S32750 |
|---|---|
| Material Grrade: | UNS S32750 UNSS32760 |
| Size: | 1-48 Inch |
Titanium Alloy ASTM Ti-2Al-2.5Zr Long Radius 1/2' Reducer Pipe Fitting PE/BE Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Titanium Alloy ASTM Ti-2Al-2.5Zr Long Radius 2' Reducing Pipe Fitting PE/BE Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Titanium Alloy ASTM Ti-2Al-2.5Zr Long Radius 12" Reducing Pipe Fitting PE / BE Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Pipe Fittings Copper Nickel 90/10 Reducer Tee ASME B16.9 1'' SCH40
| Product Name: | Copper Nickel 90/10 Tee |
|---|---|
| Standard: | ASME/ANSI B16.9 |
| Thickness: | Sch5~Sch160\XXS |
Weld Pipe Fittings Duplex Stainless Steel Pipe Tee A815 Uns S31803, S32750, S32760
| Type:: | Tee & Cross |
|---|---|
| Marking:: | Logo,Heat Number,Steel Grade,Standard,Size |
| Standard Specification: | ASTM,JIS,BS,DIN,UNI Etc. |

