All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld reducer ] match 2547 Products.
Factory Hreaded Cap Cast Iron Stainless Steel Female Metal Threaded Fitting
| Head Code: | Round/ Hex/ Square |
|---|---|
| End Type: | Threaded |
| Tikeness: | 5S-XXS |
ASTM Stainless Steel 304L 304H 316H Pipe Bending 180D 6 INCH SCH40S SS316Ti Pipe Fittings Bend
| Grade Rating: | 304L |
|---|---|
| Surface: | 2B BA NO.4 Mirror 8K |
| Pressure: | 150/300/600/900/1500/2500 PSI |
ASTM 403 WP321 Stainless Steel Pipe Fittings 180 Degree Short Radius Return Bend NACE MR0175
| Leg Height: | 4.5~10.5 |
|---|---|
| Usage: | Joining Pipe Lines |
| Payment: | Trade Assurance TT Paypal |
Metal Stainless Steel Elbow 90 Degree 4" S-40 ASME B16.9 A403 Grade WP304L Long Radius Seamle
| Connect Way: | Weld /Thread /Socket |
|---|---|
| Finish: | Polished |
| Angle: | 90 Degrees |
UNS S32750 ASME / ANSI B16.9 Stainless Steel Stub Ends 1-48 Inch
| Material: | UNSS31803 |
|---|---|
| Size: | 1-48 Inch |
| Standard: | ASME B16.9 |
Alloy Steel Stainless Steel ASME Standard Connection With Black Painting Surface Treatment
| Standard: | ASME/ANSI B16.9, ASME B16.25, MSS-SP-75 |
|---|---|
| Material: | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy Steel |
| Product Name: | Butt Weld Fittings |
ASTM A403/A403M WP31254/WP316 Steel ANSI B16.11 Pipe Saddle Clamp
| Standard: | ASME/ANSI B16.9, ASME B16.25, MSS-SP-75 |
|---|---|
| Package: | Wooden Cases, Wooden Pallet, Plastic Bags |
| Surface Treatment: | Black Painting, Anti-rust Oil, Hot Galvanized, Sand Blasting |
METAL Super Duplex Stainless Steel Lap Joint Stub End AL-6XN UNS N08367 Stub End
| Business Type: | Manufacturer |
|---|---|
| Welding Type: | Seamless , Spiral Welded |
| Outer Diameter: | 6-813mm |
METAL Super Duplex Stainless Steel Lap Joint Stub End AL-6XN UNS N08367 Stub End
| Thick: | 1-40mm |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Corrosion Resistance: | Excellent |
China Hot ASTM A403 / A403M WP316 Long Radius Elbow 4'' 90 Degree Elbow Stainless Steel Pipe Fitting
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | Equal |
| Connection: | Welding |

