All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld tee ] match 2070 Products.
1 1/4" CL900 PL Flange RF ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Logo: | Customized Logo |
|---|---|
| Product Name: | Flange |
| Keyword: | Steel,A105,NPT Threaded Blind Flange,weld Neck Flange Ansi 150 Rf,Titanium |
1 1/4" CL900 PL Flange MFM ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Logo: | Customized Logo |
|---|---|
| Product Name: | Flange |
| Application: | Gas, Petroleum, Auto Parts, Concrete Pump, Water |
1 1/4" CL900 PL Flange TG ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Logo: | Customized Logo |
|---|---|
| Application: | Gas, Petroleum, Auto Parts, Concrete Pump, Water |
| Material: | SS |
1 1/4" CL900 PL Flange FF ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Logo: | Customized Logo |
|---|---|
| Material: | SS |
| Pressure: | Class150,150#-2500#,5K-30K |
1 1/4" CL900 PL Flange RJ ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Logo: | Customized Logo |
|---|---|
| Pressure: | Class150,150#-2500#,5K-30K |
| Standard Or Nonstandard: | ASME B16.5 |
RF ASTM A182 F316/F316L B16.51 1/4" CL900 BL Flange
| Logo: | Customized Logo |
|---|---|
| Product Name: | Flange |
| Keyword: | Steel,A105,NPT Threaded Blind Flange,weld Neck Flange Ansi 150 Rf,Titanium |
07Cr19Ni1 SHH304H S32750 A182 F53 super duplex stainless steel Slip on & blind flange
| Product Name: | TOBO Butt Welding Fitting Flange |
|---|---|
| Material: | F51/2205/S31803,F53/2507/S32750 |
| Standard: | ASME/ANSI B16.5 |
Metal 3000LB NPS 1/2"-4" SCH160 ASME B16.11Stainless Steel SS316 Threaded NPT Coupling
| Thread: | BSPP BSPT NPT |
|---|---|
| Oem: | Accepted |
| Thickness: | 0.5-100mm |
SS904L UNS S32750 UNS S32760 Stainless Steel Reducer 310S 317L 321 Size 1 - 96 Inch
| Size: | 1-96 Inch |
|---|---|
| Material Grrade: | 904L |
| Standard: | ASME B16.9 |
Polished 316L 317L SS Stub End , Cold Formed Lap Joint Stub End
| Type: | Stub End |
|---|---|
| Model Number: | 1/2"-72" |
| Surface Treatment: | Polishing |

