All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld tube fittings ] match 2125 Products.
Inconel 625 NAS 625 long radius nickel alloy steel elbow for industry
| Material: | Alloy |
|---|---|
| Shape: | Customer's Request |
| Connection: | Welding,butt Welded,Female & Male |
ANSI Standard Stainless Steel Pipe Fittings within Forging Process
| Manufacturing Process: | Forging, Casting, Etc. |
|---|---|
| Connection: | Butt Weld |
| Heat Treatment: | Normalizing, Annealing, Quenching, Tempering, Etc. |
90 Degree Threaded Elbow Stainless Steel Pipe Fittings Forged Fittings Tube Connector
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | Reducing |
| Connection: | Forged |
METAL Stainless Steel Stub Ends MSS SP-43 A403 WP304 304L 321 316 316L 317L 1-48 Inch ASME B16.9
| Features: | High Strength, Corrosion Resistance, Long Service Life |
|---|---|
| Pressure: | 3000lb,6000lb |
| Application: | Oil And Gas, Chemical, Power Generation, Etc. |
High Yield Carbon Steel 2 Inch Stainless Steel Pipe Cap , Tube End Caps
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Brand: | TOBO |
| Place Of Origin: | China |
Super Duplex UNS S32750 Butt Welding Forged Pipe Fittings 304 Sch40 Equal Reducing Tee
| Size: | 1/2' ~ 48' |
|---|---|
| Type: | Equal Tee |
| Technical: | Butt Welding |
METAL Stainless Steel Stub Ends MSS SP-43 A403 Inch ASME B16.9
| Pressure: | 150lb-2500lb |
|---|---|
| Application: | Gas Pipe |
| Diameter: | 22MM-820MM |
Union Socket Welding Fitting Forged Pipe Fitting BSPP/BSPTNPT 2852/3、DIN 32676 ≤PN16 1/2" -6"AISI 304 (1.4301), AISI 316L (1.4404/1.4435) DIN 85066
| Product Name: | Union |
|---|---|
| Production Year: | Butt Welding Fittings |
| Coating: | Metallic Color |
50mm BW LR Long Radius 90 Degree Butt Weld Fittings Seamless mooth Surface for Industrial Use
| Product Name: | 50mm BW LR Long Radius 90 Degree |
|---|---|
| Steel Number: | 1.0501 |
| Size Range: | 1/2 |
Welding Neck Flange pipe fittings with anti-rust oil, black paint
| Shape: | Equal |
|---|---|
| Connection: | Butt Welded |
| Technics: | Forged |

