All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld tube fittings ] match 2125 Products.
Flanges Butt Weld Fittings ASTM A182 F51( DUPLEX UNS S31803 )
| Size: | 1/2’’-60’’ |
|---|---|
| Material Grrade: | ASTM A182 |
| Standard: | ASME B16.5 |
ASTM A403 WP304L Butt Weld Fittings 90 Degree Stainless Steel Elbow
| Product Name: | ASTM A403 WP304L ASME B16.11 90 Degree Stainless Steel Elbow |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.11 |
| Color:: | Silver |
3 Inch Butt Weld Fittings Lap Joint Sch 20 SMO 254 JIS B 2312
| Product Name: | Stainless Steel Stub End |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
3'' SCH10S Butt Weld Fittings Stub End ASME SB163 NO8825 Nickel Alloy825
| Material Grade: | NO8825 Stub End |
|---|---|
| Standrar: | ANSI B16.9 |
| Size: | 1/2''-24'' |
Steel Flange Butt Weld Fittings Industrial Pipe Fittings AI ASTM A182 Cold Forming
| Material: | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy, SS316L, Stainless Steel(ASTM A403 WP304 |
|---|---|
| Type: | WN , SO , BL ,SW |
| Technics: | Forged, Casting, Rolled, Cold Forming, Cold Drawing |
Alloy Steel Lap Joint Butt Weld Fittings 4" 150# Pressure DN100 Flange
| Shape: | Normal |
|---|---|
| Type: | Lap Joint Flange |
| Size: | 4" |
Steel Flange Butt Weld Fittings Industrial Pipe Fittings AI ASTM A182 Cold Forming
| Material: | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy, SS316L, Stainless Steel(ASTM A403 WP304 |
|---|---|
| Type: | WN , SO , BL ,SW |
| Technics: | Forged, Casting, Rolled, Cold Forming, Cold Drawing |
WP316L 12" SCH120 Butt Weld Pipe Cap ASTM A182 Hot Dipped Galvanised Finish
| Product Name: | CAP |
|---|---|
| Material: | 316L |
| Size: | 12'' |
Industry Alloy Steel Butt Weld Pipe Fittings Inconel 625 45 Degree Elbow
| Ceritificate: | ISO 9001, CE |
|---|---|
| Usage: | For Plumbing And Industrial Applications |
| Packing: | According Customer's Requesment |
Big Carbon Steel ASTM A234 WPB Butt Weld Fittings 45 Degree Elbow
| Product Name: | Carbon Steel Elbow |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |

