All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt welded pipe fittings ] match 3860 Products.
Stainless Steel Flange Pipe Fitting OD 4'' Class 300 Forging Copper-Nickel 70/30 Nipo Flange Stock
| Type: | Blind,weld Neck Flange,threaded,Pipe Flange,socket Welding |
|---|---|
| Delivery Time: | 15-35 Days |
| Pressure: | Class150/300/600/9001500/2500,Class150,150#-2500# |
Manufacturer SS316L sanitary pipe fitting food grade stainless steel equal type cross tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Titanium Alloy ASTM Ti-2Al-2.5Zr Long Radius 1/2' 90 Degree Elbow Pipe Fitting PE/BE Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Titanium Alloy ASTM Ti-2Al-2.5Zr Long Radius 12" Reducing Pipe Fitting PE / BE Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
ASTM A234 WP11 Weldolet Butt Welded Olets Threaded Outlet Sockolets For Pipe Joint
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
| Thickness: | 0.5-100mm |
Long Radius Butt Welded Carbon Steel Pipe Fittings Bend LR Seamless Elbows ASME B16.9 A234 SCH 40 STD 90 Degree MS 1.5D
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Place Of Origin:: | China |
| Material: | Stainless /carbon Steel |
Metal High Quality Butt Welding Fittings 1/2"-24" Hastelloy B2 SCH40 Nickel Alloy Equal Tee For Connection
| Technics: | Weld |
|---|---|
| Shape: | Equal |
| Head Code: | Round |
Stainless Steel Butt Weld Elbow Pipe Fittings 90 Degree 4inch Sch40 Long Radius Elbow
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | ROUND |
| Connection: | Welding |
TOBO Market hot Nickel Alloy Hastelloy Equal Diameter 304 316L Carbon Steel Butt weld Straight Reducing Tee
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | ROUND |
| Connection: | Welding |
Duplex Stainless Steel ASTM A182 F51 S31803 S32205 Elbow Tee Cross Pipe Fittings
| Schedule: | 40 |
|---|---|
| Durability: | Long-lasting |
| Surface Treatment: | High Polished |

