All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt welded pipe fittings ] match 3860 Products.
A182 F317L SW Coupling 3/4 Inch 3000lbs SS Pipe Fittings
| Material Grade: | ASME A182 F317L |
|---|---|
| Standard: | ANSI B16.9 |
| Product Name: | Stub End |
Manufacturer SS316L sanitary pipe fitting food grade stainless steel equal type cross tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Manufacturer SS316L sanitary pipe fitting food grade stainless steel equal type cross tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
High Quality Stainless Steel 12X18H10T Pipe Fitting Bend 180 Degree SR elbow
| Place Of Origin:: | China |
|---|---|
| Technics:: | Casting |
| Shape:: | Reducing, Equal |
ASME B16.5 WP321 / 347 150 # Stainless Steel Pipe Fitting Equal Tee Stainless Steel Cross
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Factory Price SS304 Stainless Steel Sanitary Reducing Tee Pipe Fittings Three Ways
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
1/4" 3/8" 1/2" 3/4" 1" 2" 3" 4inch Tee 3 way Tee Threaded Pipe Fittings Stainless Steel SS 304 Female x Female x Female
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Titanium Alloy ASTM Ti-2Al-2.5Zr Long Radius 8" Reducing Pipe Fitting PE / BE Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
EEMUA 146 C70600 CuNi 9010 ELBOW BW LR 45/90/180D Pipe Fittings
| Material: | C70600 CuNi 9010 |
|---|---|
| Welding Type: | Seamless , Spiral Welded |
| Technique: | Cold Rolled Hot Rolled |
Stainless Steel Butt Welding Pipe Fittings SS316/316L Eccentric Size 1/2"-48" Thickness Sch5s-Sch160 NACE 0175 Reducer
| End Connection: | Threaded |
|---|---|
| Wall Thickness: | Sch 10, Sch 40 |
| Connection Type: | Butt Weld |

