All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt welded pipe fittings ] match 3860 Products.
Stainless Steel Pipe Cap Head Pipe End Cap
| Material Grrade: | UNS S32750 |
|---|---|
| Size: | 1-48 Inch |
| Packing: | Carton,In Wooden Cases Or According To Clients' Requirement |
3"-8" SCH80 SA403 WPS31254 ELBOW,ASTM A403 UNS S31254 ELBOW,254SMO PIPE FITTINGS
| Size: | 3"-8" |
|---|---|
| Schedules: | Sch.40 To Sch.XXs |
| Type: | Seamless / Welded |
Sa403 Wps31254 Elbow,Astm A403 Uns S31254 Elbow,254smo Pipe Fittings
| Size: | ½”NB To 48″NB |
|---|---|
| Schedules: | Sch.40 To Sch.XXs |
| Type: | Seamless / Welded |
6" SCH40 ASTM A815 WPS31254 DUPLEX STAINLESS STEEL PIPE FITTINGS
| Size: | ½”NB To 48″NB |
|---|---|
| Schedules: | Sch.40 To Sch.XXs |
| Type: | Seamless / Welded |
OEM Stainless Steel Pipe Connector SS304 End Cap for Plumbing Tube Fitting Tool Cap for Pipe Installations
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | Cap |
| Connection: | Welding,Threaded |
Stainless Steel A403 Grade WP 304H 90° LR Elbow 4'' SCH40 Butt Welding
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Sample: | Provided,Free,Available Free Within 7days |
| Outer Diameter: | 4'' |
Seamless or weld Stainless Steel Tee 310s 9 04l A815 S31803 S32205 2205 F51
| Size: | 1-48 Inch |
|---|---|
| Material Grrade: | UNS S32750 UNSS32760 |
| Standard: | ASME B16.9 |
Stainless Steel Pipe Cap Versatile Pipe Fittings for Different Applications
| Size: | 1/2 Inch - 48 Inch |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Types: | Seamless |
Stainless Steel Pipe Cap for Versatile Pipe Fittings in Different Applications
| Product Type: | Butt Weld Cap |
|---|---|
| Technique: | Casting |
| Tolerance: | ±0.1mm |
A403 316L MSS SP-43 DN250 PN16 Stainless Steel Stub Ends BW Pipe Fitting Lap Joint
| Type: | Stub End |
|---|---|
| Model Number: | 1/2"-72" |
| Surface Treatment: | Polishing |

