All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt welded pipe fittings ] match 3860 Products.
CuNi 90/10 Copper Nickel Forged Steel Flanges Welding Neck Flange
| MaASTM B564 UNS N08367 Welding Neck FlangeterialType 01,PN10 WN,SO,Bind,SW,A182 F53 Alloy Steel Flan: | CuNi 90/10 Copper Nickel Flange |
|---|---|
| Packaging Details: | PLY-WOODEN CASE |
| Delivery Time: | 10days |
Metal Spiral Wound Gasket Flat Ring Gasket 6''WP304 ASME B16.9
| Product Name: | Metal Spiral Wound Gasket Flat Ring Gasket 6''WP304 ASME B16.9 |
|---|---|
| Color: | Any Color |
| Certificate: | SGS |
DN 150A 10KG Slip On Flange Forged Steel Pipe Flanges JIS RF 150#
| Product Name: | Slip On Flange |
|---|---|
| Material: | A105 |
| Size: | DN150A |
Cross Stainless Steel 316 / 316L Socket Weld Fittings For Oil Water ASME B16.11
| Outer Diameter: | 1'' |
|---|---|
| DN: | 15-1200 |
| Thickness: | STD |
Flange Blind Welding Neck Slip On Flanges A105 GradeI ,Grade2 Carbon Steels flange B16.5
| Material: | A105 GradeI ,Grade2 Carbon Steels |
|---|---|
| Packaging Details: | PLY-WOODEN CASE |
| Delivery Time: | 10days |
Durable Forged Fittings And Flanges ASME B16.47 Series B Class 600 Weld Neck Flanges
| Size: | 1/2" - 60" |
|---|---|
| Class: | 150-2500# |
| Facing: | As Per Drawing |
A105N NPS 22 Inch SCH10 RF Forged Steel Flanges / Stainless Weld Neck Flange
| Product Name: | Flange |
|---|---|
| Type: | WN FLANGE |
| Thickness: | Sch10 |
SCH10 RF NPS 2'' Socket Weld Flange A105N ASME B16.5 ISO9000 Certification
| Product Name: | Flange |
|---|---|
| Type: | SW FLANGE |
| Size: | NPS 2'' |
3 / 4" * 1 / 2" Duplex Steel Pipe Fitting 2205 SCH10 Concentric Reducer
| Product Name: | Stainless Steel Reducer |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
RF FF MF MFM RJ TG RTJ SRF Forged Steel Butt Weld Fittings Slip On Welding Flange
| Size: | 1-48 Inch |
|---|---|
| Material Grrade: | R50250/GR.1 |
| Type: | Thread Or Weld |

