All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt welded pipe fittings ] match 3860 Products.
Blind Flange Stainless Steel Flanges Ensuring Durability Tight Seals Hardware
| Heat Treatment: | QT |
|---|---|
| Pressure Rating: | 150lbs - 2500lbs |
| Machinery: | CNC-Machine |
Steel Flange AI ASTM A182 GR F53 S S32750 SUPERDUPLEX ASME B16.5 GROOVED FR 150PSI SCH10S 10" duplex steel flanges
| Material: | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy, SS316L, Stainless Steel(ASTM A403 WP304 |
|---|---|
| Type: | WN , SO , BL ,SW |
| Technics: | Forged, Casting, Rolled, Cold Forming, Cold Drawing |
Steel Flange alloy G-30 UNS NO6030 S32750 SUPERDUPLEX ASME B16.5 GROOVED FR 150PSI SCH10S 10" duplex steel flanges
| Material: | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy, SS316L, Stainless Steel(ASTM A403 WP304 |
|---|---|
| Type: | WN , SO , BL ,SW |
| Technics: | Forged, Casting, Rolled, Cold Forming, Cold Drawing |
Heavy Duty Forged Stainless Steel Blind Flanges Ideal Forged Steel Flanges
| Packge: | Wooden Case Or As Customer's Request |
|---|---|
| Class Rating: | 150~2500# |
| Surface: | Rust-proof Oil |
SAE AMS 5659S-2016 15-5PH Conc.reducer Possess High Quality And Is Utilized Widely In Indus Ty
| Name: | SAE AMS 5659S-2016 15-5PH Conc.reduce |
|---|---|
| Finish: | Polished |
| Material Grade: | ASME A403 WP 347 / 347H / 316Ti |
Stainless Steel Elbows SAE AMS 5659S-2016 15-5P 1/2'' SCH40 90D Long Radius Seamless Elbow
| Name: | SAE AMS 5659S-2016 15-5PH Elbow |
|---|---|
| Finish: | Polished |
| Material Grade: | SAE AMS 5659S-2016 15-5PH |
Customized Stainless Steel Bars for Industry Applications in Shanghai
| Technique: | Forged |
|---|---|
| Reaming: | Feed - Same As Drilling - 100 SFM |
| Types: | Seamless |
METAL Super Duplex Stainless Steel Lap Joint Stub End AL-6XN UNS N08367 Stub End
| Business Type: | Manufacturer |
|---|---|
| Welding Type: | Seamless , Spiral Welded |
| Outer Diameter: | 6-813mm |
METAL Super Duplex Stainless Steel Lap Joint Stub End AL-6XN UNS N08367 Stub End
| Thick: | 1-40mm |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Corrosion Resistance: | Excellent |
C70600 Copper Nickel 90/10 90 Degree Stainless Steel Elbow
| Steel Grade: | Stainless Steel 304/316L,X5CrNi18-20 |
|---|---|
| Application: | Oil And Gas |
| Length: | Customized |

