All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ copper nickel alloy pipe ] match 1884 Products.
Welding Neck Super Duplex Flanges 1 Inch Stainless Steel Material High Performance
| Product Name: | FLANGE |
|---|---|
| Product Type: | WELDING NECK |
| Size: | 1 INCH |
Sch5s - Schxxs Forged Steel Flanges ASME B16.5 Standard 150lb - 2500lb Pressure
| Product Name: | FLANGE |
|---|---|
| Product Type: | WELDING NECK |
| Size: | 6 INCH |
6 Inch Forged Steel Flanges High Strength For Oil Industry ISO9001 Certification
| Product Name: | FLANGE |
|---|---|
| Product Type: | WELDING NECK |
| Size: | 6 INCH |
Professional Forged Steel Flanges Welding Neck For Machining Equipment
| Product Name: | FLANGE |
|---|---|
| Product Type: | WELDING NECK |
| Size: | 1" |
1/2" Size Forgings Flanges And Fittings Class 150 Pressure ASTM A312 UNS S30815
| Product Name: | FLANGE |
|---|---|
| Product Type: | WELDING NECK |
| Size: | 1/2" |
ASTM UNS S31803 DUPLEX STAINLESS STEEL 2205 DN 500 150# SPECTACLE BLIND Bank spacer Figure 8 Blind Forged Steel Flanges
| Product Name: | FLANGE |
|---|---|
| Product Type: | Spectacle Blind FLANGE |
| Size: | DN200 |
Sch5s - Schxxs Forged Steel Flanges 3/4" Size Welding Neck For Oil Industry
| Product Name: | FLANGE |
|---|---|
| Type: | WELDING NECK |
| Size: | 3/4" |
WN Stainless Steel Flanges A182 F316L 20" RF For Oil Industry
| Material Grade: | ASTM A182 F304/304H/304L ASTM A182 F316/316H/316L |
|---|---|
| Standard: | ANSI B16.5, ANSI B16.47, MSS SP44, ANSI B16.36, ANSI B16.48 |
| Material: | Stainless Steel |
Forged Stainless Steel WN Flanges F316L 1000lb
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Pressure Rate: | 1000lb-1000lb |
| Manufacturing Process: | Forge |
SGS ASTM A182 WN Flanges Butt Weld Fittings Class 300
| Material Grade: | ASTM A182 F304/304H/304L |
|---|---|
| Standard: | ANSI B16.5, ANSI B16.47, MSS SP44, ANSI B16.36, ANSI B16.48 |
| Material: | Stainless Steel |

