All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ copper nickel tubing ] match 1476 Products.
N06975Ni-cr-w-mo Alloy n06230 Forged Steel Flanges BW RF SCH40 300LB 20‘’
| Product Name: | Forged Flange |
|---|---|
| Size: | 20'' |
| Pressure: | Class300 |
DIN 1.4462 Uns S32750 4mm Duplex Stainless Steel Plate
| Material: | S31803/s32205/s32750/s32760 |
|---|---|
| Brand: | TOBO/TPCO/TISCO/VALIN/METAL |
| Thickness: | 0.1mm -200mm |
304 316 317 stainless steel plate quality reliable support customized processing
| Material: | 304/316/317 |
|---|---|
| Brand: | TOBO/TPCO/TISCO/VALIN/METAL |
| Thickness: | 0.1mm -200mm |
SUS420J2 stainless steel plate stainless steel plate SUS420J2 full thickness plate
| Material: | SUS420J2 |
|---|---|
| Brand: | TOBO/TPCO/TISCO/VALIN/METAL |
| Thickness: | 0.1mm -200mm |
High Resistance 6% Moly Nipoflange ASTM A182 GR F44 SGS / BV / ABS / LR
| Product Name: | 6% Moly Nipoflange |
|---|---|
| Product Type: | Nipoflange |
| Grade: | Nickel Alloy |
8 Inch 300LBS 600LBS ANSI B16.5 RF RTJ F316L Stainless Steel Forged Flanges ASTM A182 SA182 Length 405mm
| Features: | High Strength |
|---|---|
| Port: | Shanghai |
| Strength: | High |
DN 150A 10KG Slip On Flange Forged Steel Pipe Flanges JIS RF 150#
| Product Name: | Slip On Flange |
|---|---|
| Material: | A105 |
| Size: | DN150A |
150LB Slip On Forged Steel Flanges , A182 F316L FF Forged Steel Fittings
| Product Name: | Slip On Flange |
|---|---|
| Material: | A182 F316L |
| OD: | 14'' |
6 Inch 150LB Slip On Forged Steel Flanges A182 F304 FF SO Flange 150# Pressure
| Product Name: | Slip On Flange |
|---|---|
| Material: | A182 F304 |
| OD: | 6'' |
good price hastelloy x c22 b3 c276 inconel 600 N8810 pipe
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |

