All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ copper nickel tubing ] match 1476 Products.
TOBO 6" SCH 10 MSS SP 43 Lap Joint Stub Ends 304/304L Stainless Steel Weld Fittings Short Stub End
| Technic: | Casting |
|---|---|
| Material Grrade: | UNSS31803 |
| Lead Time: | 7-15 Days |
TOBO ASME B16.9 Stub End SCH 80 304/304L Stainless Steel Long Neck Stub End
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.9, MSS-SP-43 |
| Length: | Standard Or Customized |
METAL MSS SP95 Pipe Fittings Stainless Steel Coupling NPT Concentric/ Swage Nipple
| Connect Type: | Welded, Threaded, BW, SW |
|---|---|
| Surface: | Anti Rust Oil, Galvanized |
| Standard: | ASME , ANSI , JIS , DIN |
Factory Injection Equal Molding Water Pipe Fitting Free Sample Stainless Steel Aluminum Welding Pipe Fitting
| Features: | High Strength, Corrosion Resistance, Easy Installation |
|---|---|
| Head Code: | Round |
| Thickness: | SCH10S, SCH40S, STD |
ASME B16.9 Factory Price Gr2 Titanium Pipe Fittings Titanium Stub End DN20 DN500 Sch80S
| Test: | NDT, Hydrostatic, Hardness, Etc. |
|---|---|
| Packaging Type: | Carton Box |
| Surface Treatment: | Polished, Sand Blasting, Galvanized |
Stainless Steel 70/30 4'' x 3'' 150LB Sch40 Super Duplex Nipoflange Weldoflange
| Type: | Blind,weld Neck Flange,threaded,Pipe Flange,socket Welding |
|---|---|
| Delivery Time: | 15-35 Days |
| Size: | Customized Size |
Swivel Flange With Toothed Hose Shank For Connecting With Another Hose Closely
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
1" Swivel Flange With Toothed Hose Shank For Connecting With Another Hose Closely
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Hose Shank For Connecting 1" Swivel Flange With Toothed With Another Hose Closely
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Swivel Flange With Another Hose Closely Hose Shank For Connecting 1"With Toothed
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |

