All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged fittings and flanges ] match 3201 Products.
Cushion Covers Pipe Fittings Large Carbon Steel Stainless Steel Forged Decoration Blind Pipe Fittings Flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
OEM Low Price High Temperature Forged 304/316 Stainless Steel Pipe Fitting Flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
AISI 316 / 316L Forged Blind Flange Fitting Stainless Steel Blind Flange
| Material: | ALLOY STEEL |
|---|---|
| Shape: | Customer's Request |
| Connection: | Butt Welded |
Standard Forging Carbon Steel Joint Butt Cross Four Way Connecting Pipe Fittings
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Types:: | Seamless |
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
300 Stainless Steel A182 F316L 1 39 39 Blind Flanges RF Forged for America Market
| Feature: | Corrosive, Acid |
|---|---|
| Origin: | China |
| Material Standard: | GB|ASTM|AISI|ASME|DIN|BS|EN|JIS |
Hex Head Stainless Steel 12*150mm 316L Stud Bolt and Nuts Forged Pipe Fittings
| Product Name: | Hex Head Stainless Steel 12*150mm 316L Stud Bolt And Nuts |
|---|---|
| Standard: | ANSI |
| Application: | Petroleum, Chemical, Construction Etc |
Spectacle Blind Sch5s DN15 ANSI B16.9 Butt Weld Flanges
| Standard: | ASME B16.9 |
|---|---|
| Size: | DN15-DN600 |
| Color: | Silver |
304 Stainless Steel Flanges PN10/16 Welded Flange ASTM Forged Threaded Drainage Pipe Fittings Flange
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
Carbon Steel Forged Pipe Fitting Butt Welding Elbow
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
5 inch full size sanitary stainless steel 304 316L ASTM forged threaded drainage pipe fittings flange
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |

