All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged fittings and flanges ] match 3201 Products.
ASTM A403 WP304 Stainless Steel Butt Weld Caps, Sch-STD | ASME B16.9 for Corrosive Resistance in Industrial Pipelines
| Packing: | Plastic Bag,carton,Wooden Case |
|---|---|
| Outer Diameter: | 6-813mm |
| Technique: | Cold Rolled, Hot Rolled |
Metal Stainless Steel Elbow 90 Degree 4" S-40 ASME B16.9 A403 Grade WP304L Long Radius Seamless Elbow
| Wall Thickness: | SCH 40 |
|---|---|
| Outer Diameter: | 6-813mm |
| Keyword: | Casting Connector Long Radius Elbow |
Metal Stainless Steel Elbow 90 Degree 4" S-40 ASME B16.9 A403 Grade WP304L Long Radius Seamless Elbow
| Original: | CHINA |
|---|---|
| Material Grade: | API 5L ASTM A106 |
| Surface Treatment: | Polishing, Sandblasting |
304/306 SS Threaded Pipe Caps, ASME B16.9, Custom Sch. - for Industrial Pipe Applications
| Application: | Oil And Gas, Chemical, Power, Water Treatment, Construction, Etc. |
|---|---|
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
| Packing: | Plastic Bag,carton,Wooden Case |
Stainless Steel 304 Butt Weld Caps - ASTM A403 WP304, Schedule STD, ASME B16.9, Designed for Corrosion Resistance
| Heat Treatment: | Annealed, Quenched, Etc. |
|---|---|
| Product: | Pipe Cap |
| Outer Diameter: | 6-813mm |
304/306 SS Threaded Pipe Caps, ASME B16.9, Custom Sch. - for Industrial Pipe Applications
| Tikeness: | 5S-XXS |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Head Code: | Round |
Stainless Steel 304 Butt Weld Caps - ASTM A403 WP304, Schedule STD, ASME B16.9, Designed for Corrosion Resistance
| Processing: | Cutting, Bending, Welding, Punching |
|---|---|
| Corrosion Resistance: | High |
| Product: | Pipe Cap |
METAL ASTM SCH40 316L 45 Degree Long Radius Elbow 70MM Stainless Steel Elbow Factory Supplier Customized
| Packaging Details: | Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | 7-15workdays |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union, MoneyGram |
Seamless Hastelloy C22 Tube Hastelloy Pipe ASTM B622 UNS N06022 WPHC22
| Standard: | ASTM B622, ASTM B619, ASTM B775, ASTM B516, ASTM B626, ISO 6207, DIN 17751, VdTüV 400/12.98 |
|---|---|
| Length: | Single Random, Double Random & Cut Length |
| End: | These Pipes Have Plain End, Beveled End, Threaded And Features Like Hot Dipped Galvanizing, Epoxy & Fbe Coating And Electro Polish |
UNS N10665 Hastelloy Alloy B2 Sheet / Bar , Hastelloy Pipe ASTM B516, ASTM B626
| Standard: | ASTM B622, ASTM B619, ASTM B775, ASTM B516, ASTM B626, ISO 6207, DIN 17751, VdTüV 400/12.98 |
|---|---|
| Length: | Single Random, Double Random & Cut Length |
| End: | These Pipes Have Plain End, Beveled End, Threaded And Features Like Hot Dipped Galvanizing, Epoxy & Fbe Coating And Electro Polish |

