All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged high pressure pipe fittings ] match 1995 Products.
AISI ASTM A269 TP SS 310S 304L 2205 2507 904L C276 347H 304H 304 321 316 316L stainless seamless steel pipe/tube
| Product Name: | 2507 |
|---|---|
| Product Type: | Seamless Carbon Steel Pipe |
| Outer Diameter:: | 6" |
Custom 1,4462 Duplex Stainless Steel Pipe Seamless Astm A312 Tp316 316l Stainless Steel Pipe
| Product Name: | 2507 |
|---|---|
| Product Type: | Seamless Carbon Steel Pipe |
| Outer Diameter:: | 6" |
Super Duplex Stainless Steel 2205 2507 Seamless / Welded Pipe Price Per Ton
| Product Name: | 2507 |
|---|---|
| Product Type: | Seamless Carbon Steel Pipe |
| Outer Diameter:: | 6" |
Seamless Stainless Steel Pipe Astm A312 Tp316 316l Stainless Steel Pipe Custom 1.4462 Duplex Stainless Steel Pipe
| Product Name: | 2507 |
|---|---|
| Product Type: | Seamless Carbon Steel Pipe |
| Outer Diameter:: | 6" |
A358 S31254 Sale Stainless Steel Heterosexual Tube Duplex Welded Customized Stainless Steel Pipe
| Product Name: | 2507 |
|---|---|
| Product Type: | Seamless Carbon Steel Pipe |
| Outer Diameter:: | 6" |
AISI 201 202 Mirror Polished Stainless Steel Pipe Factory Duplex Welded Stainless Steel Tube
| Product Name: | 2507 |
|---|---|
| Product Type: | Seamless Carbon Steel Pipe |
| Outer Diameter:: | 6" |
150 Socket Welding Steel Forging Fittings
| Standard: | ANSI, DIN, JIS, BS, Etc. |
|---|---|
| Coating: | Anti-rust Paint, Oil Black Paint, Yellow Transparent, Zinc Plated, Etc. |
| Delivery: | Within 30 Days After Receipt Of Down Payment |
BS Standard Forged Steel Flanges FF Face Blind Flanges for Benefit
| Package: | Wooden Cases, Pallet, Or As Per Customers' Requirements |
|---|---|
| Class: | 150, 300, 600, 900, 1500, 2500 |
| Connection: | Welding, Threaded, Slip-on, Socket Welding, Lap Joint, Etc. |
Forged Stainless Steel Stub Ends Butt Weld Stub Ends with Various Surface Treatments ISO Certified
| Shape: | Stub Ends |
|---|---|
| Manufacturing Process: | Forging, Casting, Etc. |
| Surface Treatment: | Polished/Pickled/Sand Blasted |
Flanges used for connecting sections of piping, or for connecting pipes to equipment or valves in a piping system
| Standard: | ASME B16.5/ASME B16.47/MSS SP-44 |
|---|---|
| Material Grade: | UNS32760 |
| Forging Technics: | Free Forging|Open Die Forging |

