All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged high pressure pipe fittings ] match 1995 Products.
1" FLANGE, BL, FF, ASME B16.5, SS ASTM A182 GR F316L, ASTM A182 F91, THICKNESS 10S, CL1500LB
| Thickness: | Standard Schedule |
|---|---|
| Size: | Customized Size |
| Pressure: | Class150/300/600/9001500/2500,Class150,150#-2500# |
Customizable Nickel Alloy 28 B666 straight Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Stainless steel 304 316L equal reducing 3way~6ways cross vacuum ISO-K ISO-F ISO half full Nipple Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Precision-Crafted Metal Flange For Consistent Performance And Longevity In Severe Environments
| Product Name: | Welding Neck Flange |
|---|---|
| Product Type: | Forged Flange |
| Size: | 1 1/4'' |
ASTM A182 Gr F9 / F5 WN SO BL Flanges Welding Neck 8" 10" 12" 300# 600LB 900LB 1500LB ASME B16.5
| Material: | ASTM A182 Gr F9 / F5 |
|---|---|
| Size: | 1/2’’~60’’ |
| Pressure Rate: | 150lb To 2500lb |
4" Welding Neck Flange ASTM B466 UNS C70600 / BS 2871 CN102 ASME B16.9 #600
| Type: | WN Flange |
|---|---|
| OD: | 9.5 To 219mm |
| Class Rating: | 150#~2500# |
3/4“ BL Flange FF FLANGE WN-RTJ ASTM A182 F91 CL600# SCH.160 (B16.5)
| Type: | Blind,weld Neck Flange,threaded,Pipe Flange,socket Welding |
|---|---|
| Name: | Flanges |
| Pressure: | Class150/300/600/9001500/2500,Class150,150#-2500# |
4“ BL Flange MFM FLANGE WN-RTJ ASTM A182 F91 CL600# SCH.40 (B16.5)
| Type: | Blind,weld Neck Flange,threaded,Pipe Flange,socket Welding |
|---|---|
| Pressure: | Class150/300/600/9001500/2500,Class150,150#-2500# |
| Thickness: | Standard Schedule |
2“ BL Flange FF FLANGE WN-RTJ ASTM A182 F91 CL600# SCH.80 (B16.5)
| Type: | Blind,weld Neck Flange,threaded,Pipe Flange,socket Welding |
|---|---|
| Thickness: | Standard Schedule |
| Surface: | As Customer's Requirement |
LWN FLANGE Stainless Steel ASTM A182 F304 THICKNESS 10S ASME B16.5 SIZE: 1/2"-24"- 1500#, SCH.80 RF FF RTJ
| Thickness: | Standard Schedule |
|---|---|
| Pressure: | Class150/300/600/9001500/2500,Class150,150#-2500# |
| Size: | Customized Size |

