All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged high pressure pipe fittings ] match 1995 Products.
PED Certified Stainless Steel Stub Ends For Metallurgy Application
| Shape: | Stub Ends |
|---|---|
| Application: | Petroleum, Chemical, Power, Gas, Metallurgy, Shipbuilding, Construction, Etc. |
| Test: | NDT, Hydrostatic, Hardness, Etc. |
Carbon Steel ASTM A105 Spectacle Blind Flange 300# 4'' Figure 8 Flange
| Features: | High Strength, Corrosion Resistance, Easy Installation |
|---|---|
| Ut Standard: | EN10228.3:1998 Level 3 |
| Surface Treatment: | Pickled,2B,No.4,BA, Hairline, Mirror |
Strength Thermal Treatment Stainless Steel Tube Ends NDT Tested for Secure Welding ISO Certified
| Heat Treatment: | Normalizing, Annealing, Quenching, Tempering, Etc. |
|---|---|
| Application: | Petroleum, Chemical, Power, Gas, Metallurgy, Shipbuilding, Construction, Etc. |
| Test: | NDT, Hydrostatic, Hardness, Etc. |
ASTM A234 WP1 Hot Formed Alloy Steel Elbow 22mm - 820mm Diameter
| Product Name: | Seamless Alloy Steel Elbow |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.9, GOST12375,DIN, JIS,EN STD |
| Type: | Bend Elbow |
ASME B16.11 ASTM A182 316 2000LB Threaded stainless steel reducing tee equal tee 40nb sch10 stainless steel 316 316 tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Stainless steel 304 316L equal reducing 3way~6ways cross vacuum ISO-K ISO-F ISO flange half full Nipple Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Swagelok Type Tee With Ferrules Stainless Steel Double Equal Union Tee 1/2 Inch Tube OD Compression
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Quenched Stainless Steel Stub Ends NDT Tested for Precise Welding Jobs ISO Certified
| Shape: | Stub Ends |
|---|---|
| Connection: | Butt Weld |
| Manufacturing Process: | Forging, Casting, Etc. |
Stainless Steel Stub Ends NDT Tested with Normalizing Heat Treatment ISO Certified
| Surface Treatment: | Polished/Pickled/Sand Blasted |
|---|---|
| Certificate: | ISO, PED, AD2000, Etc. |
| Test: | NDT, Hydrostatic, Hardness, Etc. |
ASME Ss316l Solid Metal Ring Joint Gasket -150°C--800°C Stainless Steel Gasket
| Product Name: | ASME Ss316l Solid Metal Ring Joint Gasket Price -150°C--800°C |
|---|---|
| Color: | Silvery |
| Size: | Standard Size |

