All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged steel pipe fittings ] match 5004 Products.
Forged Stainless Steel Flanges And Fittings Inconel 625 Spectacle Blind Flange
| Type: | Spectacle Blind Flange |
|---|---|
| Size: | 1/2''~72'' |
| Class Rating: | 150#~2500# |
ASTM B564 UNS N06600 ALLOY600 CLASS150 1" RTJ SCH80 ALLOY Steel Spectacle Blind Flange
| Product Name: | Spectacle Blind |
|---|---|
| Product Type: | Spectacle Blind FLANGE |
| Size: | 1 |
ASTM B564 UNS N06600 ALLOY600 900LBS 6" FF STD ALLOY Steel Spectacle Blind Flange
| Product Name: | Spectacle Blind |
|---|---|
| Product Type: | Spectacle Blind FLANGE |
| Size: | 1 |
Weld Neck Flange ASTM A182-GR.F316/316L SS317L SS321H SS347H 2" X 600# X SCH.40S Pipe Flange
| Material: | ASTM A182-GR.F316/316L /317L/321H/347H |
|---|---|
| Connection Type: | RF |
| Technique: | Forged |
TOBO GROUP SOCKOLET OLET OF SW 3000# 6000# 1/2''-2'' DN15-DN50 A105 FORGED FITTINGS
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
| Thickness: | 0.5-100mm |
Socket Weld A182 Material Grade Dn100 4 Inch Stainless Steel Pipe Flanges
| Product Name: | Socket Weld Flange |
|---|---|
| Product Type: | SW FLANGE |
| Size: | 4" |
1/2 Inch 3000# Forged Carbon Steel Socket Weld 4 In. 90 Degree Pipe Elbow Fitting
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | ROUND |
| Connection: | Socket Welding |
TOBO GROUP SOCKOLET OLET OF SW 3000# 6000# 1/2''-2'' DN15-DN50 A105 FORGED FITTINGS
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
| Thickness: | 0.5-100mm |
TOBO GROUP Threaded OLET OF SW 3000# 6000# 1/2''-2'' DN15-DN50 A105 FORGED FITTINGS
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
| Thickness: | 0.5-100mm |
Bushing Threaded Fitting Forged Pipe FittingNPS 48" x 36" ASTM A234 WPB ASTM A403 WP304/304L, WP316/316LASME B16.11
| Product Name: | Bushing |
|---|---|
| Connectiontype: | Threaded, Socket Weld, Butt Weld |
| Class Rate: | 3000/6000/9000 |

