All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forgings flanges and fittings ] match 3201 Products.
Corrosion resistant seamless Butt Weld Fittings / Copper - Nickel Cap
| Product Name: | TOBO Copper-Nickel Cap |
|---|---|
| Standard: | ASTM / ASME SB 336. |
| Thickness: | 1 Mm To 10 Mm |
Welding Neck Flange PN10 CuNi 90/10 Flat Face Din2632 EEMUA145 ANSI B16.5
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Sample: | Provided,Free,Available Free Within 7days |
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
Socket Weld Unequal Cross 2 Inch Class 6000 Fittings For Oil Water
| Outer Diameter: | 1'' |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.9 ASME B16.11 |
| DN: | 15-1200 |
Stainless Steel Sanitary Butt Weld Fittings Eccentric Elbow Tee Pipe Fitting 1/2"-6"
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
High Pressure Forged Carbon Steel/Stainless Steel Socket Welding Fittings Tee, 3000/6000/9000Lbs.
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
EN1092-1ASME B16.5 Stainless Steel Duplex Steel Alloy Steel Flange PL SO WN LWN
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Stainless Steel Flange Socket Weld Flange Forged Fittings Class 150-3000 1/2''-60''
| Shape: | Customer's Request |
|---|---|
| Pressure: | High Pressure |
| Head Code: | Round |
Stainless Steel Flange Socket Weld Flange Forged Fittings Class 150-3000 1/2''-60''
| Shape: | Customer's Request |
|---|---|
| Pressure: | High Pressure |
| Head Code: | Round |
High Pressure Square Flange Forged Steel Flanges ASTM A 182, GR F1, F11, F22, F5, F9, F91 ANSI B16.5, ANSI B16.47
| Material: | ASTM A 182, GR F1, F11, F22, F5, F9, F91 |
|---|---|
| Size: | 1/2’’-60’’ DN15-DN1500 |
| Standard: | ASME B16.5 DIN,EN,ASTM,BS,JIS,GB,etc. |
Round Head Industrial Pipe Fittings , ASTM A815 Stub End Butt Weld Tube Fittings
| Product Name: | Stub End |
|---|---|
| Product Type: | Butt Weld |
| Material: | Super Duplex 2507 (UNS32750) |

