All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ pipe reducer fittings ] match 3595 Products.
A815 UNS S32750 Butt Welding Pipe Fittings Long Radius 90 Degree Elbow
| Product Name: | Tobo Butt Welding 180D Elbow |
|---|---|
| Material: | UNS S31803\S32750\S32760\S32205 |
| OD: | 1/2"-48" |
Duplex Stainless Steel Pipe Fittings Seamless / Welded Type
| Size: | ½”NB To 48″NB |
|---|---|
| Schedules: | Sch.40 To Sch.XXs |
| Type: | Seamless / Welded |
ASME B16.5 WP321 / 347 150 # Stainless Steel Pipe Fitting Equal Tee Stainless Steel Cross
| Standard: | SUS 304 (ERW) |
|---|---|
| Color: | Black,white |
| Material: | Stainless Steel |
N10276 Reducing Tee fittings Nickel Alloy Tee Hastelloy C276 Pipe Fittings Equal Tee
| Brand: | TOBO |
|---|---|
| Product Name: | Tee |
| Shape: | Equal/Unequal |
ASTM B16.9 SS 304 316 Pipe Fitting Stainless Steel Reducer MT23
| Application: | Petroleum, Chemical, Power, Gas, Metallurgy, Shipbuilding, Construction, Etc. |
|---|---|
| Certificate: | ISO 9001:2008, PED 97/23/EC, AD2000-WO, GOST9941-81 |
| Connection: | Stub End |
Brass Hex Head Bushing 4" DN100 Threaded Forged Pipe Fittings Bushing Steel
| Material: | Brass |
|---|---|
| Type: | Bushing |
| Shape: | Hex |
Stainless Steel Reducer with Silver Finish for DIN Standard and Round Head Code
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Head Code: | Round |
Concentric Reducer Butt Welded Pipe Fittings A234WP12, A234WP11, A234WP22, A234WP5
| Material Grade: | A234WP12, A234WP11, A234WP22, A234WP5, A420WPL6, A420WPL3 |
|---|---|
| Standard: | ASTM A269, ASTM A511,JIS349,DIN17456, ASTM A789, ASTM A790, DIN17456,DIN17458, EN10216-5, JIS3459,GOST 9941-81 |
| Size: | 1-96 Inch DN1-2400mm |
904l Stainless Steel Pipe Cap ASTM A403M WP347 WP347H 20 Inch
| Size: | 1-48 Inch |
|---|---|
| Material Grrade: | UNS S32750 |
| Type: | Seamless Or Weld |
Welding Stainless Steel Stub End Pipe Fitting With ASTM A403 316L Standard
| Standard: | ASTM A403 316L |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |

