All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ pipe reducer fittings ] match 3595 Products.
Threaded Olet steel Threaded Fitting Forged Pipe Fitting NPS 1/8" -NPS 2" NPT ASTM A105 ASTM A182 F304/F304L, F316/F316LASME B1.20.1
| Product Name: | Threaded Olet |
|---|---|
| Connection Type: | Socket Weld, Threaded |
| Manufacturing Process: | Forged |
Union Socket Welding Fitting Forged Pipe Fitting MSS SP-97 GB/T 19326 NPS 1/2" - NPS 4"ASTM A105 ASTM A182 F304/F304L, F316/F316L
| Product Name: | Hex Plug |
|---|---|
| Packing: | Wooden Case |
| Business Type: | Manufacturer |
Plug Threaded Fitting Forged Pipe Fitting MSS SP-97 GB/T 19326 NPS 1/2" - NPS 4"ASTM A105 ASTM A182 F304/F304L
| Product Name: | Hex Plug |
|---|---|
| Packing: | Wooden Case |
| Business Type: | Manufacturer |
THD Cap Threaded Fitting Forged Pipe Fitting NPS 1/8" -NPS 4" ASTM A105 ASTM A182 F304/F304L, F316 ASME B16.11ASTM
| Product Name: | THD Hex Cap |
|---|---|
| Thread Size: | 1/2 Inch |
| Socket Weld Ends: | ASME B16.11 |
ASTM A479 316TI / ASTM A182 F316Ti UNS S31635 90 Deg Elbow Tee Reducer Butt Weld Fittings 10" Sch 80
| Material Grade: | ASTM A479 316TI / ASTM A182 F316Ti UNS S3163 |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.9 |
| Thickness: | Sch5s-schxxs |
Pipe Butt Weld Fittings 90Deg 45Deg Steel Tube Elbows Tee Reducer 3mm
| Material: | Cu Ni 90/10 C70600 |
|---|---|
| Model Number:: | Cu Ni 90/10 C70600 Copper Nickel 90Deg 45Deg Elbow |
| Standard: | ANIS B36.10~B36.19 |
317l 347h Stainless Steel Tee 310s 904l A815 S31803 Equal Tee Pipe Fitting
| Size: | 1-48 Inch |
|---|---|
| Material Grrade: | UNS S32750 UNSS32760 |
| Type: | Seamless Or Weld |
Big Carbon Steel ASTM A234 WPB Butt Weld Fittings 45 Degree Elbow
| Product Name: | Carbon Steel Elbow |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
Sanitary 90 degree elbow butt weld tube fittings Shot blasted DN 150
| Product Name: | Stainless Steel Elbow |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
Super Duplex Stainless Steel Fitting Pipe outlets 2205 2507 UNS S32205 S331803 S332750 S32760
| Product Name: | TOBO Outlets |
|---|---|
| Standard: | ASTM / ASME A/SA 182 |
| Size: | 1/2"-24" |

