All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ seamless stainless steel tube ] match 3973 Products.
48.3mm 60.3mm Dn40 Dn200 Galvanized Seamless Galvanized Stainless Steel Pipe And Tube
| Connection Type: | Butt Weld |
|---|---|
| Material: | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy Steel |
| Package: | Wooden Cases, Wooden Pallet, Plastic Bags |
Tube Fittings Stainless Steel B16.9 Butt Weld Ends Tee
| Standard: | SUS 304 (ERW) |
|---|---|
| Color: | Black,white |
| Material: | Stainless Steel |
Polished Silver Stainless Steel Reducer Welded For Various Pipelines ANSI JIS DIN GB Standards
| Color: | Silver |
|---|---|
| Standard: | ANSI, DIN, JIS, GB |
| Thickness: | Customized |
Tensile Strength Threaded Stainless Steel Tee Good Weldability 1000°F Temperature Rating
| Weldability: | Good |
|---|---|
| Machinability: | Good |
| Tensile Strength: | High |
UNS S32750 Chemical Fertilizer Pipe Super Duplex Stainless Steel Seamless Pipe
| Product Name: | 32750 Super Duplex Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Thickness: | 1.65- 12 Mm, 1.65-18mm |
| OD Tolerance: | +/- 0.15mm |
SCH10 12 inch steel tubing ASTM A790 Duplex Stainless Steel Pipe
| Product Name: | 32760 Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Product Type: | Seamless /welded |
| Thickness: | 0.5 - 12 Mm, 0.5-18mm |
METAL ASTM SCH40 316L 45 Degree Long Radius Elbow 70MM Stainless Steel Elbow Factory Supplier Customized
| Types: | Stainless Steel |
|---|---|
| Style: | Butt Weld |
| Thickness: | SCH5S-XXS |
METAL ASTM SCH40 316L 45 Degree Long Radius Elbow 70MM Stainless Steel Elbow Factory Supplier Customized
| Length: | 6 Meters Or Customized |
|---|---|
| Color: | White,Can Be Customed |
| Colour: | Silver |
Metal ASTM A403 Grade WP304 Sch-STD ASME B16.9 Pipe Fittings Stainless Steel Butt Welding 48" CAP
| Connection Type: | Threaded, Socket Weld, Butt Weld |
|---|---|
| Size: | 1/2 Inch - 48 Inch |
| Tikeness: | 5S-XXS |
Thin Wall Seamless Duplex Stainless Steel Pipe ASTM ASME A789 SA789 A790 SA790
| Standard:: | ASTM A790/A789 |
|---|---|
| Color: | White Silver Gold |
| Types:: | Duplex Stainless Steel Pipe / Tube |

