All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api seamless pipe ] match 2648 Products.
DIN / EN / ASTM / BS Butt Weld Fittings Elbow Reducer Tube End Caps
| Size: | 1"-48" 15mm-2400mm |
|---|---|
| Material Grade: | UNS NO. C10100, 10200, 10300, 10800, 12200, 70600 / CU NI 90/10 |
| Standard: | DIN,EN,ASTM,BS,JIS,GB,etc. |
ASTM A403 WP304L WP316L WP321 317L Stainless Steel Tube Cap 6” 8” 10” Sch80s
| Material Grade: | ASTM A403 WP304L, WP316L, WP321, 317L |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.9, ASME B16.11 |
| Type: | Seamless Or Weld |
3000# ASTM A182 F304 90° Forged Threaded Elbow 3/4" for Machinery
| Product Name: | Elbow |
|---|---|
| Material: | ASTM A182 F304 |
| Size: | 3/4" |
Forged Carbon / Stainless Steel Lap Joint Flanges
| Material: | Forged Carbon/Stainless |
|---|---|
| Product Name: | Flange |
| Standard Or Nonstandard: | ASME B16.5 |
Forged Carbon / Stainless Steel Socket Welding Elbow
| Material: | Forged Carbon/Stainless |
|---|---|
| Product Name: | Flange |
| Standard Or Nonstandard: | ASME B16.5 |
TOBO Customized ASME B16.9 Equal Tee 2"SCH - 40 Butt Welding Stainless Steel Seamless
| Standard: | ASME B16.9 |
|---|---|
| Color: | Black,white |
| Material: | Stainless Steel |
6" 90° LR SCH 20 SEAMLESS ASTM A 403 WP316L BUTT WELD Elbow
| NAME: | Stainless Steel Pipe Fittings |
|---|---|
| Standard: | ASME , ANSI , JIS , DIN |
| Application: | Petroleum, Chemical, Machinery, Electric Power, Shipbuilding, Papermaking, Construction Etc |
But Weld Fittings, Duplex Stainless Steel Elbow LR/SR , ASTM B815 UNS S31803 / S32205 / S32750 / 32760
| Product Name: | Butt Weld Fittings |
|---|---|
| Size: | 1"-96" |
| Material Grrade: | ASTM B815 UNS S31803 / S32205 / S32750 |
Stainless Steel 904L But Weld Fittings NO8904 / 1.4539 1" 8" 24” SCH10S SCH40S SCH80S ASME B 16.9
| Product Type: | Butt Weld Fittings |
|---|---|
| Form:: | 1/8" NB TO 48" NB. Seamless & Welded |
| Supply Ability:: | 9800000PCS Per Month |
ASTM A403 WP304L / 316L 316H 316Ti Stainless Steel Reducer Con / Ecc Reducer 12”X 10”
| Size: | 1/2"~24" DN15~DN600 1/2”~96" DN15~DN2400 |
|---|---|
| Material Grade: | ASTM A403 WP304L / 316L 316H 316Ti |
| Product Type: | Con / Ecc Reducer |

