All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
3 Inch Stainless Steel Wall Air Vent Cover Hood End Ducting Cap Round Grille Ventilation Cover
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | Round,Cap |
| Name: | Air Vent Cap Cover |
4 Inch Stainless Steel Wall Air Vent Cover Hood End Ducting Cap Round Grille Ventilation Cover
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | Round,Cap |
| Type: | Cap |
5 Inch Stainless Steel Wall Air Vent Cover Hood End Ducting Cap Round Grille Ventilation Cover
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | Round,Cap |
| Packing: | Plastic Bag,carton,Wooden Case |
NIPO Flange 150 LB STD RF Duplex Stainless Steel Copper-Nickel 70/30 6'' x 1-1/2'' Flanges 904L
| Delivery Time: | 15-35 Days |
|---|---|
| Type: | Blind,weld Neck Flange,threaded,Pipe Flange,socket Welding |
| Color: | Customer's Requirement |
Nipo Flange Forged Stainless Steel 2'' X 1-1/4'' 150LB SCH40s Weldo Flange Copper-Nickel 70/30 Super Duplex
| Type: | Blind,weld Neck Flange,threaded,Pipe Flange,socket Welding |
|---|---|
| Size: | Customized Size |
| Delivery Time: | 15-35 Days |
duplex stainless steel ASTM A182 F55 S32760 Zeron 100 forged flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
High Pressure Forged Carbon / Stainless Steel Socket Welding Fittings Tee 3000 / 6000 / 9000Lbs
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Sfenry Forged Carbon Steel Standard ASME B16.5 SCH40 SCH80 ASTM A105 Weld Neck Flange
| Size: | 1/2" - 60" |
|---|---|
| Class: | 150-2500# |
| Facing: | As Per Drawing |
Super Duplex Steel Flange F44 A790 UNS S31254 SW-RF 1" X 600# High Pressure Pipe Fittings
| Material: | ASTM A182-GR.F44 |
|---|---|
| Connection Type: | RF,FF,RTJ |
| Technique: | Forged |
stainless steel 90 degree elbow 304 pipe fitting 1/2 elbow 4 inch
| Application: | Petroleum, Chemical, Power, Gas, Metallurgy, Shipbuilding, Construction, Etc. |
|---|---|
| Certificate: | ISO, API, PED, AD2000, IBR |
| Connection Type: | Butt Weld |

