All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
OEM Seerein Stainless Steel Reducer Tee 304/316L Trench Engineering Solutions Trench Type Coupler Trench Fitting SS Pipe
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Connection: | Female |
| Technics: | Galvanized |
Seamless Stainless Steel Butt Weld Fittings Pipe Tube Fittings Three Way Tee Reducing Tee
| Head Code: | Round |
|---|---|
| Durability: | Excellent |
| Sample: | Sample Freely |
Carbon Steel ASTM A105 Spectacle Blind Flange 300# 4'' Figure 8 Flange
| Face Type: | Raised Face, Flat Face, Ring Type Joint |
|---|---|
| Surface Finish: | Polished |
| Packaging Type: | Wooden Case |
45 Degree Stainless Steel Elbow Fittings - 1/8"-4" SS304/316 SCH80,Ideal for Industrial Plumbing & Chemical Processing
| Email: | Andyhuang@cnjdgy.com |
|---|---|
| Process: | Forging+machining+heating Treatment |
| Length: | Customized |
ASME B16.11 Threaded Stainless Steel Tee For High-Pressure Chemical
| Appliction: | Pipe Lines Connect |
|---|---|
| Corrosion Resistance: | High |
| Body Type: | Tee |
Butt Welding Fittings Stainless Steel Weld Elbows SS Pipe Elbows SCH5S-SCHXXS
| Product Name: | Stainless Steel Elbow |
|---|---|
| Product Type: | Butt Weld Elbow |
| Size: | 1-48 Inch |
ASTM A403 WP347 Stainless Steel 90 Degree Elbow ASTM , JIS , BS , DIN , UNI Standard
| Place Of Origin:: | Shanghai China |
|---|---|
| Shipment:: | By Sea Or Air |
| Size: | 1/8" NB TO 48" NB. (Seamless & Welded) |
Super Alloy Incoloy Alloy 25-6MO Steel Plate SGS / BV / ABS / LR / TUV / DNV / BIS / API / PED
| Product Name: | Super Alloy Incoloy Alloy 25-6MO Steel Plate |
|---|---|
| Product Type: | Steel Plate |
| Side And Slot Milling: | Finishing - 0.050" Depth - 0.009"/tooth Feed - 140SFM |
Super / Incoloy Alloy 25-6MO Stainless Steel Bars SGS / BV / ABS / LR / TUV / DNV / BIS / API / PED
| Product Name: | Super Alloy Incoloy Alloy 25-6MO Steel Bar |
|---|---|
| Product Type: | Steel Bar |
| Side And Slot Milling: | Finishing - 0.050" Depth - 0.009"/tooth Feed - 140SFM |
ASTM B443 AMS 5599 BS3072 Stainless Steel Plate SGS / BV / ABS / LR / TUV / DNV / BIS / API
| Product Name: | INCONEL Alloy 625 Steel Plate |
|---|---|
| Product Type: | Steel Plate |
| Standard: | ASTM B443 AMS 5599 BS3072 |

