All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
DN10 - DN1200 Nickle Base Alloy Inconel 601 2.4851 Alloy Steel Elbow Hot Rolled
| Product Name: | DN10-DN1200 Nickle Base Alloy Inconel 601 2.4851 Elbows |
|---|---|
| Material: | Nickle Base Alloy |
| Size: | 1/2"-48" |
Copper Pipes Seamless Copper Tube TUBE C70600 C71500 C12200 Alloy Copper Nickel Tube
| Application: | Heat Exchanger, Condenser, Evaporator, Etc. |
|---|---|
| Density: | 8.89g/cm³ |
| Elongation: | ≥30% |
C70600 C71500 C12200 Alloy Copper Nickel Tube Copper Pipes Seamless Copper Tube TUBE
| Application: | Heat Exchanger, Condenser, Evaporator, Etc. |
|---|---|
| Density: | 8.89g/cm³ |
| Elongation: | ≥30% |
Long Radius Butt Welded Stainless Steel 45/90/180 Degree Elbow Pipe Tube Fitting 304/316L China Factory Sand Rolling Elbow
| Packaging Details: | WOODEN CASES |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-8 WORK DAYS |
| Payment Terms: | T/T |
ASTM A403 WP321 / H Butt Weld Fittings Long Radius 90 Degree Elbow
| Product Name: | ASTM A403 WP321 / H Austenitic Stainless Steels Pipe Fitting Long Radius 90 Degree Elbow DN15 - DN1200 |
|---|---|
| Size: | DN15 - DN1200 |
| Color: | Silver |
1 1/4" CL900 BL Flange RF ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Logo: | Customized Logo |
|---|---|
| Product Name: | Flange |
| Keyword: | Steel,A105,NPT Threaded Blind Flange,weld Neck Flange Ansi 150 Rf,Titanium |
1 1/3" CL600 BL Flange RF ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Product Name: | Flange |
|---|---|
| Keyword: | Steel,A105,NPT Threaded Blind Flange,weld Neck Flange Ansi 150 Rf,Titanium |
| Application: | Gas, Petroleum, Auto Parts, Concrete Pump, Water |
1 1/4" CL900 PL Flange RF ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Logo: | Customized Logo |
|---|---|
| Product Name: | Flange |
| Keyword: | Steel,A105,NPT Threaded Blind Flange,weld Neck Flange Ansi 150 Rf,Titanium |
1 1/4" CL900 PL Flange MFM ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Logo: | Customized Logo |
|---|---|
| Product Name: | Flange |
| Application: | Gas, Petroleum, Auto Parts, Concrete Pump, Water |
1 1/4" CL900 PL Flange TG ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Logo: | Customized Logo |
|---|---|
| Application: | Gas, Petroleum, Auto Parts, Concrete Pump, Water |
| Material: | SS |

