All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
WN Flange, MFM, BE, 2", SCH40, CL900, ASME-B16.5, ASTM A182 Gr.F 44 (UNS 531254)
| Application: | Gas, Petroleum, Auto Parts, Concrete Pump, Water |
|---|---|
| Type: | Blind,weld Neck Flange,threaded,Pipe Flange,socket Welding |
| Logo: | Customized Logo |
WN Flange, TG, BE, 2", SCH40, CL900, ASME-B16.5, ASTM A182 Gr.F 44 (UNS 531254)
| Application: | Gas, Petroleum, Auto Parts, Concrete Pump, Water |
|---|---|
| Type: | Blind,weld Neck Flange,threaded,Pipe Flange,socket Welding |
| Product Name: | Flange |
WN Flange, FF, BE, 2", SCH40, CL900, ASME-B16.5, ASTM A182 Gr.F 44 (UNS 531254)
| Application: | Gas, Petroleum, Auto Parts, Concrete Pump, Water |
|---|---|
| Product Name: | Flange |
| Pressure: | Class150,150#-2500#,5K-30K |
WN Flange, RJ, BE, 2", SCH40, CL900, ASME-B16.5, ASTM A182 Gr.F 44 (UNS 531254)
| Application: | Gas, Petroleum, Auto Parts, Concrete Pump, Water |
|---|---|
| Product Name: | Flange |
| Pressure: | Class150,150#-2500#,5K-30K |
Chemical API Forged Steel Flanges For Pipes / 3000 PSI Stainless Steel Forged Flange
| Type: | API Flange |
|---|---|
| Size: | 1/2''~48'' |
| Class Rating: | 2000-20000 PSI |
Lap Joint Stub End Straight Tee / Reducer ASME ANSI B16.9 ASME B16.47 ASME B16.48 MSS SP-75
| Testing:: | Direct Reading Spectrometer,Hydrostatic Test,X-Ray Flaw Detector,Ultrasonic Flaw Detector,Magentic Particle Inspection,etc |
|---|---|
| Surface Finish:: | Sand Blast, Black Painting, Galvanizing Finish |
| Manufacturing Process: | Push, Press, Forge, Cast, Etc. |
Stainless Steel 904L Blind Weld Neck Flange Slip On Flange For Petroleum
| Product Type: | RF Flanges |
|---|---|
| Size: | 1/2''-80" |
| Material: | Stainless Steel, CS & SS |
Duplex Stainless Steel Flanges 1.4539 Blind Welding Neck Slip On Threaded
| Product Type: | RF Flanges |
|---|---|
| Size: | 1/2''-80" |
| Material: | Stainless Steel, CS & SS |
SS 1/2 Inch - 80 Inch N08904 Forged Steel Flanges For Petroleum
| Product Type: | RF Flanges |
|---|---|
| Size: | 1/2''-80" |
| Material: | Stainless Steel, CS & SS |
DIN EN ASTM BS Butt Weld Fittings Elbow Reducer Tube End Caps
| Standard: | DIN,EN,ASTM,BS,JIS,GB,etc |
|---|---|
| Material Grade: | Grade: UNS NO. C10100, 10200, 10300, 10800, 12200, 70600 / CU NI 90/10 |
| Size: | 1"-48" 15mm-2400mm |

