All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
Seamless Long Radius Elbow 90 Degree Elbow ASME-B16.9 ASTM A403 Grade WPS31254
| Shape: | Equal |
|---|---|
| Name: | 90 Degree Elbow |
| Type: | Elbow |
Weld neck flange, FFFE, BE, 8", S-10S, CL150, ASME-B16.5, ASTM A182 Gr.F 44 (UNS $31254)
| Pressure: | Class150,150#-2500#,5K-30K |
|---|---|
| Logo: | Customized Logo |
| Material: | Alloy 31 |
SO Flange, FFFE, BE, 8", S-10S, CL150, ASME-B16.5, ASTM A182 Gr.F 44 (UNS $31254)
| Pressure: | Class150,150#-2500#,5K-30K |
|---|---|
| Logo: | Customized Logo |
| Material: | Alloy 31 |
SO Flange, FFFE, BE, 8", S-10S, CL150, ASME-B16.5, ASTM A182 Gr.F 44 (UNS $31254)
| Pressure: | Class150,150#-2500#,5K-30K |
|---|---|
| Logo: | Customized Logo |
| Material: | Alloy 31 |
SO Flange, FFFE, BE, 6", S-10S, CL300, ASME-B16.5, ASTM A182 Gr.F 44 (UNS $31254)
| Pressure: | Class150,150#-2500#,5K-30K |
|---|---|
| Logo: | Customized Logo |
| Port: | Shanghai Port |
6" 90° LR SCH 20 SEAMLESS BUTT WELD Elbow ASTM A 403 WP316L
| NAME: | Stainless Steel Pipe Fittings |
|---|---|
| Standard: | ASME , ANSI , JIS , DIN |
| Application: | Petroleum, Chemical, Machinery, Electric Power, Shipbuilding, Papermaking, Construction Etc |
Forged Steel Flanges Size 1/2Inch - 48Inch And 150# To 2500#
| Size: | 1/2’’-60’’ |
|---|---|
| Material Grrade: | A105 Cabon Steel |
| Standard: | ASME B16.5 |
ASTM AB564 150#-2500# Forged Steel Flanges Monel Alloy 400 / NO4400 , K500/NO5 Size 1-60 Inch
| Size: | 1/2’’-60’’ |
|---|---|
| DN: | 15-1500 |
| Type: | Hastelloy Steel Flange |
A105 Carbon Steel Material Forged Steel Flanges 150#-2500# Size 1-60 Inch
| Size: | 1/2’’-60’’ |
|---|---|
| DN: | 15-1500 |
| Material: | A105 Cabon Steel |
ASME B16.5 Class 150 Carbon Steel Weld Neck Flanges Size 1-60 Inch , Max Diameter 1M
| Size: | 1/2’’-60’’ |
|---|---|
| Material: | A105 Cabon Steel |
| DN: | 15-1500 |

