All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
C70600 C71500 CuNi 9010 /7030 Copper Nickel Thd Square/Round/Hex Cap
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Size: | Customized Size |
| Application: | Connect Pipes,oil Pipelines |
METAL High Quality Super Duplex Steel Stainless Steel S32205 S31803 Pipe Fittings Lap Joint Flange Type A Stub End
| Features: | Corrosion Resistance, High Strength, Durable |
|---|---|
| Email: | Andyhuang@cnjdgy.com |
| Temperature Range: | -200°C - 800°C |
Stub End Butt Welding Fitting RF FF PN Class DN 15 ~ DN 600 NPS 1/2" ~ NPS 24" HG/T 20592 ~ HG/T 20635ASME B16.5
| Application: | Pipe Fitting |
|---|---|
| Certificate: | ISO, API, CE, ABS |
| Connection: | Butt Weld |
Alloy 1.4562 / UNS N08031 / Alloy 31 ASTM B564 UNS N08031 SO Flange
| Material: | Alloy 31 |
|---|---|
| Product Name: | Flange |
| Standard Or Nonstandard: | ASME B16.5 |
TOBO Copper Nickel CuNi 9010 Mss Sp43 Type 1′′ 24′′ Sch40 Lap Joint Stub End Fittings
| Material: | Copper Nickel |
|---|---|
| Size: | Customized Size |
| Application: | Connect Pipes,oil Pipelines |
Nickel Alloy Monel 400 B366 WPNC STD 45 Degree Elbow STD Pipe Fitting For Industry
| Application: | Petroleum/Chemical/Power/Gas/Metallurgy/Shipbuilding/Construction/etc. |
|---|---|
| Certificate: | ISO 9001/API/CE/PED/SGS/BV/etc. |
| Connection: | Threaded/Welded/Socket Weld |
Premium Spectacle Blind Flange 600 Ideal for High-Temperature & Corrosive Environments
| Class: | 1500#,2500#,3000#,6000#,9000# |
|---|---|
| Class Rate: | 150#-250# |
| Product Type: | Nipo Flange |
But Weld fittings Con / Ecc Reducer ASTM A860 WPHY 70 / WPHY 65 / WPHY 60 1” To 48” SCH10 To SCH160
| Products Name: | But Weld Fittings Con / Ecc Reducer |
|---|---|
| Material: | ASTM A860 WPHY 70 / WPHY 65 / WPHY 60 |
| Thickness:: | Sch5-Sch160, STD, XS, XXS |
Lap Joint Stainless Steel Stub Ends ASTM A403 317L 321 321H 347 347H
| Products: | ASME/ANSI B16.9 Stub Ends |
|---|---|
| Size Range: | DN15-DN600 (1/2"-24") Seamless Type DN15 - DN1200 (1/2"- 48" ) Welded Type |
| Type: | Pipe Stub Ends (Seamless) |
254SMO UNS S31254 Forged Steel Flanges 6Mo ASTM A182 F44 300LB
| Product Type: | RF Flanges |
|---|---|
| Grade: | 304,304L,304H,309,310,310S,316,316Ti, 316S33 |
| Size: | 12" 300LB |

