All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
TOBO ASME B16.9 Weld Fittings WPS304L MSS SP 43 Lap Joint Short Stub End
| Packing: | Wooden Case |
|---|---|
| End Type: | Bevelled, Plain |
| Outside Diameter: | 1/2 |
ASTM AB564 Forged Butt Weld Flanges 1-48 Inch with 150-2500# Class , Wooden Cases Package
| Material: | ASTM AB564 |
|---|---|
| DN: | 15-1500 |
| Class: | 150-2500# |
1" RF Forgings Flanges And Fittings Class 600 Pressure With ANSI B16.5 Standard
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Size: | 1" |
160mm HDPE 45 Degree Elbow HDPE / PE / Plastic Electrofusion Fittings For Water And Gas
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | Equal |
| Technics: | Seamless |
Copper Nickel Rod Bar For Chairs Ck45 Piston Rod Shaft
| Standard: | ANSI JIS DIN ASME |
|---|---|
| Material: | Alloy Steel |
| Type: | Round Tube |
TOBO Copper Nickel Rod Bar For Chairs Ck45 Piston Rod Shaft
| Standard: | ANSI JIS DIN ASME |
|---|---|
| Material: | Alloy Steel |
| Type: | Round Tube |
MIL-C-1726F Copper Nickel 70/30 Swivel Hose Fitting Hydraulic Connector Hose Flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
ASTM A182 Gr F9 / F5 WN SO BL Flanges Welding Neck 8" 10" 12" 300# 600LB 900LB 1500LB ASME B16.5
| Material: | ASTM A182 Gr F9 / F5 |
|---|---|
| Size: | 1/2’’~60’’ |
| Pressure Rate: | 150lb To 2500lb |
Seamless 4 Inch SS Stub End Fittings With Rust Remove / Black Painting Surface Treatment
| Type: | Stub End |
|---|---|
| Model Number: | 1/2"-72" |
| Surface Treatment: | Polishing |
EN 1092-1 TYPE 01 PLATE FLANG Butt Weld Flanges PN6 PN10 PN16 PN25 PN40
| Type: | Plate Flange |
|---|---|
| OD: | 9.5 To 219mm |
| Class Rating: | 150#~2500# |

