All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
CuNi10Fe 1.6mn #300 6" Weld Neck Flange ASTM B466 UNS C70600
| Type: | WN Flange |
|---|---|
| OD: | 9.5 To 219mm |
| Class Rating: | 150#~2500# |
4" Welding Neck Flange ASTM B466 UNS C70600 / BS 2871 CN102 ASME B16.9 #600
| Type: | WN Flange |
|---|---|
| OD: | 9.5 To 219mm |
| Class Rating: | 150#~2500# |
STD Class 600 4 Inch Nickel Alloy N08020 Welding Neck Flanges
| Product Name: | Welding Neck Forged |
|---|---|
| Size: | 1/2''-60'' |
| Pressure: | Class600 |
A182 F55 Alloy 32760 Forged Slip On Flange 10'' 600lb ASME B16.5
| Product Name: | Slip On Flanges |
|---|---|
| Size: | 1/2''-60'' |
| Pressure: | 150lb-1500lb |
ASME B16.5 4'' 600lb Forged Blind Flange , sch40 Slip On Flanges
| Product Name: | Slip On Flanges |
|---|---|
| Size: | 4'' |
| Pressure: | 600lb |
ASME B16.5 Alloy 32760 ASME SB407 NO8800 Weld Neck Flange Forged 1/2'' - 60'' 150lb
| Product Name: | Welding Neck Flanges |
|---|---|
| Size: | 1/2''-60'' |
| Pressure: | 150lb |
Forged SO / BL Flanges 150LB 8'' ASME A182 F44 , Slip On Flanges
| Product Name: | SO Forged |
|---|---|
| Size: | 1/2''-60'' |
| Pressure: | 150LB |
3 Inch Forged Plate Flanges RF 150LB ASME A182 F51 ASME B16.5
| Product Name: | Plate Flanges |
|---|---|
| Size: | 1/2''-60'' |
| Pressure: | 150LB |
DN150 6" Socket Weld Flange 600# ASTM A312 UNS S30815 Sch5s - Schxxs
| Product Name: | Socket Weld Flange |
|---|---|
| Product Type: | SW FLANGE |
| Size: | 6'' |
SCH10S Spectacle Blind Flange UNS NO6022 1" 300LBS ASME B16.5 Grooved FR 150PSI
| Product Name: | Spectacle Blind FLANGE |
|---|---|
| Product Type: | Spectacle Blind FLANGE |
| Size: | 1 |

