All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
Asme B16.5 Wp304l / 316l 150 # Stainless Steel Equal Tee Stainless Steel Pipe Fitting
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
METAL ASTM A312 TP316L Concentric Swage Nipple BLE*PSE Stainless Steel Pipe Fittings Swage Nipple
| Surface Treatm: | Hot Galvanized |
|---|---|
| Standard: | Oil Gas Water Industrial |
| Head Code: | Square, Round |
1-48 inch SCH10-XXS A403 WP321 Stainless Steel Pipe Tee ISO9001 / ISO9000
| Size: | 1-48inch |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.9 |
| Material Grrade: | UNS S32750 UNSS32760 |
ASTM A403 WP321H Sch80 ASME B16.9 Butt Welding Stainless Steel Pipe Cap
| Product Name: | TOBO Butt Welding Fitting Caps |
|---|---|
| Brand: | TOBO |
| Size: | 1/2"-68"DN15-DN1800 |
METAL 1" Stainless Steel Pipe Fittings 90 Long Radius Degree Elbow
| Packaging Details: | in plastic bags then in bundles |
|---|---|
| Delivery Time: | 15workdays |
| Payment Terms: | T/T or Western Union or LC |
ASTM A276/A476 Super Duplex Stainless Steel Pipe Mills Alloy 32750 14'' SCH10s UNS S32750 Pipe
| Packaging Details: | Wooden Case |
|---|---|
| Delivery Time: | 7-15workdays |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union, MoneyGram |
ASTM A276/A476 Super Duplex Stainless Steel Pipe Mills Alloy 32750 14'' SCH10s UNS S32750 Pipe
| Specification: | OD 10-2500 * WT 0.4-40mm |
|---|---|
| Tolerance: | ±1% |
| Material Grade: | S31803/S31500/S32750 Etc |
ASTM A276/A476 Super Duplex Stainless Steel Pipe Mills Alloy 32750 14'' SCH10s UNS S32750 Pipe
| Terms Of Payment: | T/T L/C D/P |
|---|---|
| Thickness: | 0.25mm-1.5mm |
| Manufacturing Mode: | Longitudinally Welded |
S32750 ASME A789 A790 A450 A530 Duplex Stainless Steel Pipe For Industry
| OD: | 6MM---710MM |
|---|---|
| Material: | ASME A789 A790 A450 A530 |
| Thickness: | 2.5mm---50mm |
Round Stainless steel pipe astm A380 Gas and Fluid pipe seamless steel pipe For Fluid , Annealed And Pickled
| SIZES: | 1/8"NB - 24 "NB |
|---|---|
| Material: | ASTM A312 TP304 |
| Color: | White Silver Gold |

