All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ api steel pipe ] match 4471 Products.
ASTM B564 201 Stainless Steel Reducing Elbow Forged Steel Pipe Fittings
| NAME: | ANSI B16.11 Forged Fittings, Steel Forged Pipe Fitting |
|---|---|
| PRODUCTS: | Elbows, Reducers, Pipe Tees, Bends, Pipe Caps |
| Standard: | ASME B16.11 |
ASTM B564 UNS N08811 Steel Pipe Nipples Hex Head Plug ANSI B16.11
| NAME: | ASTM B564 UNS N08811 ,socket Welding Tee |
|---|---|
| PRODUCTS: | Elbows, Reducers, Pipe Tees, Bends, Pipe Caps |
| Standard: | ASME B16.11 |
Forged Steel Pipe Fittings Hex Head Plug ANSI B16.11 ASTM B564 UNS N10665
| NAME: | ASTM B564 UNS N10665 ,socket Welding Tee |
|---|---|
| PRODUCTS: | Elbows, Reducers, Pipe Tees, Bends, Pipe Caps |
| Standard: | ASME B16.11 |
ASME B16.9 WP310S Welded SCH40 Stainless Steel Pipe Tee
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Standard: | ASME B 16.9 |
| Grade: | 304/316/321/310s/2205/2507 |
Black Pipe Seamless Steel Pipe Carbon Seamless Steel Precision Pipes And Tubes
| Colour: | Black |
|---|---|
| Grade: | X60 |
| Length: | Fixed Length (5.8/6/11.8/12m) Or Random Length |
METAL Forged Steel Pipe Fitting Steel Pipe Fittings Weldolet UNS S31803
| Package: | Carton, Wooden Case, Etc. |
|---|---|
| Temperature Range: | Up To 1000°F |
| Pressure: | 2000LB, 3000 LB, 6000 LB |
METAL ASTM A312 TP316L Concentric Swage Nipple BLE*PSE Stainless Steel Pipe Fittings Swage Nipple
| Thickness: | 0.5-100mm |
|---|---|
| Design: | ASME B16.11 |
| Pressure: | 3000lb,6000lb |
METAL ASTM A312 TP316L Concentric Swage Nipple BLE*PSE Stainless Steel Pipe Fittings Swage Nipple
| Shape: | Weldolet Sockolet Threadolet |
|---|---|
| Material Grade: | Copper |
| Marking: | Carbon Steel: 1/8 |
1-48 inch Seamless / weld Stainless Steel Pipe Tee ASTM A234 WPB WPC
| Material: | UNS S32750 UNSS32760 |
|---|---|
| Size: | 1-48 Inch |
| DN: | 15-1200 |
Astm A335 P91 P5 P22 Sch80 Sch160 Ferritic Alloy Steel Pipe Asme B36.10
| Material: | A335 P91 P5 P22 |
|---|---|
| Welding Type: | Seamless , Spiral Welded |
| Technique: | Cold Rolled Hot Rolled |

