All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld fittings ] match 4053 Products.
China manufacturer hot sale stainless steel pipe fittings Sample Customization 304/316 1/8"-4" Stainless Steel tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
High quality 304 / 316L stainless steel reducing tee reducing/Unequal tee internal thread threaded tee pipe fittings
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Titanium Alloy ASTM Ti-2Al-2.5Zr Long Radius 8" Reducing Pipe Fitting PE / BE Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
TOBO Customized 3/8''Stainless steel high quality round hose nipple Sanitary Concentric reducer
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | ROUND |
| Connection: | Welding |
Metal Pipe Fittings Forged Flange WN RF 300 LBS ASME B16.5 SA-182 F 316/316L SCH 40S DN 24 Stainless Steel Fittings
| Features: | High Strength|Durable |
|---|---|
| Machinery: | CNC-Machine |
| Wall Thickness: | 40-500mm |
ASME B16.11 Union Forged Pipe Fittings Stainless Steel 316 304
| Standard: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
Industrial Hot Dip Galvanizing Forged Steel Flange ASME High Precise
| Size: | 1/2’’-60’’ |
|---|---|
| Material Grrade: | ASTM AB564 |
| Standard: | ASME B16.5 |
C276 / NO10276 Forged Steel Flanges Monel Alloy 400 / NO4400 K500 / NO5500
| Material Grrade: | ASTM AB564 |
|---|---|
| Size: | 1/2’’-60’’ |
| DN15-DN1500: | 15-1500 |
ASTM B366 WP904L Stainless Steel Stub Ends For Nickel Alloy Fittings
| Standard: | ASTM B366 WP904L |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |
CuNi 90/10 Forged Steel Flanges 1 - 48 inch BS 2871 CN102 ASME B16.9
| Size: | 1-48inch |
|---|---|
| Material: | Copper-nickel Alloy |
| Type: | Welding Neck Flange |

