All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld fittings ] match 4053 Products.
UNS32750 metal tube caps , Equal Shape steel tubing end caps
| Size: | 1-48 Inch |
|---|---|
| Material Grrade: | UNS S32750 |
| Type: | Seamless Or Weld |
F53/2507/S32750/1.4410 14" 8" - Sch20 Stainless Steel Pipe Fittings Concentric Reducer
| Product Name: | F53/2507/S32750/1.4410 |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
F55/S3276014" 8" - Sch20 Stainless Steel Pipe Fittings Concentric Reducer
| Product Name: | F55/S32760 |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
304 Threaded Both Ends Pipe Nipple Pipe Fitting Plumbing Materials Cast stainless steel
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Sample: | Provided,Free,Available Free Within 7days |
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
1/4" 3/8" 1/2" 3/4" 1" 2" 3" 4inch Tee 3 way Tee Threaded Pipe Fittings Stainless Steel SS 304 Female x Female x Female
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
304/316L Stainless Steel Sanitary Bend 90 Degree Welded Elbow
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | ROUND |
| Connection: | Clamp |
304/316L Stainless Steel Sanitary Bend 90 Degree Welded Elbow
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | ROUND |
| Connection: | Female |
Raw color Duplex Steel Forged Pipe Fittings 6000 LBS 9000 LBS
| Product Name: | TOBO Outlets |
|---|---|
| Standard: | ASTM / ASME SB 61 / 62 / 151 / 152. |
| Size: | 1/2 To 24 In 3000 LBS, 6000 LBS, 9000 LBS Available |
ASTM / ASME A/SA 182 F51/2205/S31803/1.4462 14" 8" - Sch20 Stainless Steel Pipe Fittings Concentric Reducer
| Product Name: | ASTM / ASME A/SA 182 F51/2205/S31803/1.4462 Reducer |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
F50/S3120014" 8" - Sch20 Stainless Steel Pipe Fittings Concentric Reducer
| Product Name: | F50/S31200 |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |

